Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zielona wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu świadczy o infekcji intymnej. Prawidłowa wydzielina z pochwy powinna być bezbarwna, ewentualnie mlecznobiała, w ilości adekwatnej do momentu cyklu, ale na pewno powinna pozostać bezwonna.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Zielone czy jasnożółte upławy wskazują na infekcję bakteryjną, która jest skutkiem zaburzenia mikroflory pochwy i zmniejszenia ilości dobroczynnych pałeczek kwasu mlekowego w pochwie, które gwarantują kwaśne pH. Z kolei upławy zielone, ale pieniste o przykrym zapachu mogą wskazywać na infekcję rzęsistkiem pochwowym, który jest pierwotniakiem. Rzęsistkowica najczęściej przenoszona jest drogą płciową. Chorobie dodatkowo towarzyszą takie dolegliwości jak ból, pieczenie czy świąd pochwy.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat rzęsistka pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/rzesistkowica-u-mezczyzn-i-kobiet.

Zarówno infekcje bakteryjne, jak i pierwotniakowe wymagają konsultacji u ginekologa i leczenia antybiotykiem dobranym odpowiednio do patogenu. Warto również sprawdzić, czy źródłem upławów nie jest nadżerka, która również może manifestować się poprzez nieprawidłową wydzielinę z pochwy o przykrym zapachu.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/skutecznie-leczenie-infekcji-intymnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy