Co może sugerować taka wydzielina?

Długość cyklu 30 dni Dzień cyklu 18 Ostania miesiączka 14 (Nie są regularne) Nieprzyjemny zapach wydzieliny (jak padlina brzydko powiem ) I jest bardzo żadna.. Mam obawy do niepokoju w obecnej sytuacji dostać się do lekarza jest bardzo ciężko nie wiem co robić:/

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety najbardziej niepokojący jest zapach wydzieliny – upławy o zapachu zepsutego mięsa zdarzają się bardzo rzadko i zazwyczaj świadczą o zalegającym ciele obcym w drogach rodnych. Najczęściej jest to zapomniany tampon. Upławy rzadkie o zapachu ryby to z kolei objaw infekcji bakteryjnej lub rzęsistkowicy wywołanej pierwotniakiem – szczególnie należy zwrócić uwagę, czy nie mają koloru żółtego lub jasnoszarego. Więcej o nieprawidłowej wydzielinie z pochwy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy. Sądzę, że wizyta u ginekologa jest nieodzowna, ale może Pani również sięgnąć po preparaty zawierające kwas mlekowy – bardzo ważne jest przywrócenie równowagi mikrobiologicznej w pochwie, bo waginoza bakteryjna wynika z niewłaściwego pH pochwy, która staje się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi patogenów z powodu nieobecności dobroczynnych pałeczek kwasu mlekowego. Jeśli preparat probiotyczne nie pomoże, konieczne może być zastosowanie antybiotyku. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.