Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć wydzielina z pochwy naturalnie pojawia się w określonych momentach cyklu, to gdy zmienia barwę bądź towarzyszy jej przykry zapach i dolegliwości bólowe lub świąd czy pieczenie pochwy, wówczas mówimy o upławach wynikających z infekcji intymnej.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Szare upławy mogą wskazywać na infekcję intymną bakteryjną. Przy tym typie zakażenia występuje nierzadko przykry, rybi zapach z pochwy, ale zielonkawa czy zielono-szara wydzielina występuje także przy rzęsistkowicy. Co istotne, zarówno infekcja rzęsistkiem pochwowym, jak i bakteryjna waginoza wymagają wizyty u ginekologa i określonego leczenia.

Więcej informacji w materiałach dostępnych tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/rzesistkowica-u-mezczyzn-i-kobiet oraz https://portal.abczdrowie.pl/czym-charakteryzuja-sie-bakteryjne-infekcje-pochwy.

Do czasu wizyty u ginekologa proszę pamiętać o wzmożonej higienie intymnej, a także o unikaniu kontaktów seksualnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy