Co może oznaczać ten nieprzyjemny zapach?

Witam zazwyczaj miesiączki dostaję planowo, jednakże w tym miesiącu miesiączka opóźniła się o 7 dni. Dziś mija 14 dzień od zakończenia miesiączki i przez cały ten czas towarzyszy mi brzydki zapach z pochwy oraz z początku brunatne upławy, a od 3 dni zielono brunatne. Co mam robić ? Co może być powodem takiej sytuacji?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nieprzyjemny zapach z pochwy oraz niepokojące upławy to najprawdopodobniej objawy rozwijającej się infekcji wirusowej, bakteryjnej bądź grzybiczej. Z tego samego powodu mogło dojść do spóźnienia miesiączki.

Więcej na temat nieprawidłowego zapachu okolic intymnych przeczytać można w artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy.

Proszę więc jak najszybciej udać się do ginekologa, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie i wdroży leczenie dostosowane do rodzaju infekcji. Zielone upławy najczęściej towarzyszą infekcjom bakteryjnym oraz grzybiczym. Mogą również pojawiać się przy zanikowym zapaleniu pochwy oraz rzęsistkowicy.

Tematyka ta została poruszona w tekście: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy. Zachęcamy do lektury oraz wizyty ginekologicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.