Co oznacza ten żółty śluz z pochwy?

witam. Zauwazylam u siebie żółtawy sluz z pochwy od paru dni. Nie piecze ani nie boli mnie pochwa. Dodam że mam obecnie 18dzien cyklu. Czy to normalne zjawisko? bylam dwa tygodnie temu u ginekologa i nie stwierdził mi nic zlego

Redakcja abcZdrowie

Witam,

fizjologicznie wydzielina z pochwy powinna być przezroczysta lub mlecznobiała o konsystencji zależnej od momentu cyklu. Zazwyczaj żółta wydzielina to upławy wskazujące na infekcję intymną.

Jednak w rozpoznaniu bardzo istotne jest to, czy poza pojawieniem się żółtego śluzu zaobserwowała Pani jakieś niepokojące dolegliwości. Alarmujący jest świąd, pieczenie czy ból pochwy oraz nieprzyjemny zapach wydzieliny – to może oznaczać infekcję bakteryjną, wymagającą leczenia antybiotykiem, lub rzęsistkowicę.

Więcej informacji na temat żółtych upławów odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy.

Natomiast jeśli poza niewielką ilością żółtawego śluzu nie zaobserwowała Pani niczego niepokojącego, wówczas prawdopodobnie nie ma powodu do obaw, ale warto obserwować wydzielinę z pochwy.

W razie gdyby w najbliższym czasie pojawiły się dodatkowe dolegliwości, proszę nie zwlekać z wizytą u ginekologa. Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu dotyczącego infekcji intymnych: https://portal.abczdrowie.pl/kobiece-bledy-ktore-powoduja-infekcje-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.