Czy brak okresu i żółty śluz to objaw ciąży?

Witam. Około 3 tygodnie temu odbyłam z moim partnerem stosunek seksualny, w którym mój partner skonczył we mnie. Około tydzień temu, czyli po 2 tygodniach od stosunku wykonałam test ciążowy i wyszedł negatywny. Teraz okres spóźnia mi się 3 dni i występuje u mnie żółty śluz. Czy to może być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pojawienie się żółtego śluzu nie jest symptomem charakterystycznym dla ciąży, co zresztą potwierdza negatywny wynik testu ciążowego. Wykonany po 2 tygodniach od stosunku powinien być wiarygodny. Opóźnienie miesiączki nie zawsze jest zwiastunem ciąży czy poważnej dolegliwości – jeżeli jest to zaledwie kilka dni, to nie ma powodu do obaw. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Natomiast obecność żółtych upławów zdecydowanie determinuje do wizyty u ginekologa, zatem zachęcam Panią do umówienia się na wizytę. Prawidłowa wydzielina z pochwy, w zależności od momentu cyklu, powinna być przezroczysta bądź mieć barwę kremową/mlecznobiałą. Pojawienie się koloru żółtego wskazuje prawdopodobnie na infekcję intymną. Więcej szczegółów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie.

Do czasu wizyty u lekarza może Pani spróbować zastosować probiotyk ginekologiczny. Proszę również pamiętać o wzmożonej higienie intymnej oraz o powstrzymaniu się od zbliżeń intymnych przed badaniem ginekologicznym i diagnozą.

O infekcjach intymnych może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kobiece-bledy-ktore-powoduja-infekcje-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.