Dlaczego okres jeszcze nie przyszedł?

Dzień dobry pisze w takiej sprawie ponieważ spóźnia mi się okres 2 dzień robiąc testy wychodzą negatywnie do stosunku doszło 1.03 co może być przyczyną ?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić,że w terminie, w którym doszło do stosunku miała Pani dni płodne.

Są dwie opcje:

1. Jeśli doszło do stosunku z zabezpieczeniem,(zabezpieczenie zostało prawidłowo użyte) i wykonała Pani prawidłowo testy, to nie ma ciąży.

2. Jeśli do stosunku doszło bez zabezpieczenia,to mimo negatywnych testów,proszę dla pewności wykonać test ciążowy z krwi.

Proszę pamiętać,że wiele rzeczy ma wpływ na cykl miesiączkowy. Do nich należą stres,przemęczenie,duża aktywność fizyczna,przyjmowane leki.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie%3famp=1

Jeśli dość często powtarzają się takie sytuacje i ma Pani nieregularne cykle miesiączkowe,to proszę zgłosić się na konsultacje ginekologiczną.

Warto również pomyśleć o antykoncepcji,która zapewni komfort psychiczny w trakcie stosunku jak i po.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska