Czy jest u mnie ryzyko ciąży w wieku 21 lat?

Spóźnia mi się miesiączka już 10 dni, ostatni raz współżyłam z chłopakiem 1 września z zabezpieczeniem, planowany okres powinnam dostać 4.09, po 4 dniach spóźniające się miesiączki zrobiłam test wyszedł negatywny, po 6 dniach rano zrobiłam kolejny tez negatywny i po 7 dniach z porannego moczu rownież wyszedł negatywny. Czy jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wszystkie testy ciążowe wykonane po terminie spodziewanej miesiączki dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia.

Ryzyko zajścia w ciążę jest tym bardziej niewielkie, jeżeli stosowali Państwo zabezpieczenie, a do stosunku doszło w dniach względnie niepłodnych. 10-dniowe opóźnienie okresu może mieć wiele przyczyn. Na cykl miesiączkowy wpływa stres, odległe podróże czy nadmierny wysiłek fizyczny. Ponadto brak okresu w terminie może być skutkiem zaburzeń hormonalnych.

Jeśli więc okres nie pojawi się w najbliższym czasie, to warto udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania.

Sześć najczęstszych przyczyn spóźniającej się miesiączki znajdzie Pani w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.