Dlaczego moja miesiączka jeszcze nie nadeszła?

Dzień dobry, ostatnia miesiaczka rozpoczęła się u mnie 17 września. W między czasie współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia lecz to były dni niepłodne. Cykle man regularne (26-27dni) ten natomiast ma już 33 dni. Miesiąc temu byłam u ginekologa i wszystko było dobrze. Dodam, że z partnerem zaczynamy starać się o dziecko, przyjmuje kwas foliowy od paru miesięcy. Robiłam 3 testy ciążowe ponieważ myślałam, że może jestem w ciąży ale każdy z nich był negatywny. Nie rozumiem dlaczego okres mi się spóźnia

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

okres może spóźniać się z różnych powodów. Ciąża jest tylko jednym z nich. Inną możliwą przyczyną braku miesiączki w spodziewanym terminie jest odchudzanie, odbywanie dalekich podróży oraz odczuwanie silnego stresu. Ponadto na menstruację mogą wpływać również przyjmowane leki oraz infekcje.

Współżycie bez zabezpieczenia (nawet w dni pozornie niepłodne) może doprowadzić do zapłodnienia. Jeśli jednak wszystkie testy dają wynik negatywny, a od ostatniego zbliżenia minęły co najmniej 2 tygodnie, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności proszę jeszcze oznaczyć poziom beta-HCG.

Sześć najczęstszych przyczyn spóźniającego się okresu opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.