Co oznaczają te objawy przy spóźniającym się okresie?

Witam od 3 dni mi się spóźnia okres pobolewa mnie w podbrzuszu. Śluz z pochwy bardzo wodnisty i prawie przezroczysty bardzo małe ślady białe. Piersi nabrzmiałe.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może niebawem dostanie Pani okresu. Świadczą o tym nabrzmiałe piersi i pobolewanie w podbrzuszu – są to typowe objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Więcej objawów zostało opisanych w naszych artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego.

Trzydniowe opóźnienie może być spowodowane wieloma czynnikami. Dalekie podróże, odchudzanie, intensywny wysiłek fizyczny, stres, infekcje czy przyjmowane leki to możliwe przyczyny braku okresu w terminie.

Proszę więc cierpliwie poczekać na miesiączkę, a jeśli ma Pani podejrzenia co do zajścia w ciążę, to należy wykonać test ciążowy.

Najczęstsze przyczyny spóźniającej się menstruacji znajdzie Pani pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.