Czy jest u mnie duże ryzyko ciąży w tym wypadku?

Dzień dobry pisze z pytaniem. Uprawialam seks z zabezpieczeniem 11dni temu . 5dni przed spodziewana miesiączką . Teraz spóźnia sie o 6dni. Zrobiłam już 3testy ciążowe (wiem ,że za wcześnie ) ale zastanawiam się czy jest szansa że jestem w ciąży ?Czy może to być spowodowane stresem ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej miesiączka może spóźniać się z powodu stresu.

Skoro uprawiała Pani seks z zabezpieczeniem, które zastosowane było zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie.

Dla pewności może Pani powtórzyć test ciążowy z moczu bądź oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi – badanie to będzie bardziej wiarygodne i da Pani dokładny wynik. Proszę pamiętać, że brak okresu w terminie może wynikać nie tylko z ciąży, ale również pojawiać się na skutek innych czynników: stresu, odległych podróży, zbyt dużej aktywności fizycznej czy też odchudzania.

Najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu zostały opisane w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.