Czy to opóźnienie okresu może być wynikiem stresu czy jednak ciąży?

Moja dziewczyna boi się, ponieważ jak twierdzi ma regularne miesiączki, teraz spóźnia się jej okres już 5 dni wiec wykonaliśmy test ciążowy, wyszedł ujemny, ostatni stosunek wykonywaliśmy gdy miała dni płodne jednak, byliśmy zabezpieczeni, prezerwatywa była szczelna, dodatkowo nie doszedłem w niej. Jej piersi są takie jak przed każdą miesiączką. Dodam, że miała ważny egzamin i trochę się stresowała.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli test ciążowy dał wynik ujemny, to najprawdopodobniej dziewczyna nie jest w ciąży. Po takim czasie testy ciążowe są już raczej wiarygodne.

Ponadto stosunek odbył się z zabezpieczeniem. Jeśli nie zostało ono uszkodzone, to zapewniło Państwu ochronę przed ciążą.

Kilkudniowe opóźnienie miesiączki nie musi świadczyć o ciąży. Może tak się zdarzyć, jeśli w danym miesiącu dojdzie do sytuacji stresowych, o których Pan wspomina. Najprawdopodobniej więc miesiączka opóźniła się z tego powodu.

Najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu można znaleźć w artykule, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.