Czy zaszłam w ciążę w tym cyklu?

Jaka może być przyczyną spóźniającego się okres. Regularnie współżyje z moim partnerem. Zawsze się zabezpieczany prezerwatywa, nigdy ona nie pękła i nie było możliwości dostanie się nasienia do pochowy. Wiec odrzucam możliwości ciąży, ponieważ nie mam rządnych jej objaów. Miesiączkę miałam zawsze regularnie teraz już mi się później ponad tydzień czasy, bardzo się stresuje co to może być.
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

istnieje wiele powodów, z jakich może opóźniać się krwawienie miesiączkowe. Ciąża jest tylko jednym z nich. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.

Czasem okres nie przychodzi w terminie z powodu stresu, nadmiernego wysiłku fizycznego, na skutek odchudzania bądź odległych podróży związanych ze zmianą klimatu.

Inną możliwą przyczyną spóźniającego się okresu są zaburzenia hormonalne oraz polipy szyjki macicy, mięśniaki oraz inne schorzenia ginekologiczne. W związku z tym, jeśli testy ciążowe wykluczą ciążę, a miesiączka nadal się nie pojawi, to proszę udać się do ginekologa w celu znalezienia przyczyny braku miesiączki.

Najczęściej występujące przyczyny spóźniającej się menstruacji opisaliśmy w artykule, który znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty