Czy jest możliwość żebym zaszła w ciążę mimo negatywnego testu?

Witam, mam pytanie: czy jest możliwość żebym była w ciąży, jeśli miesiączka spóźnia mi się 17dni, zrobiłam 3 testy o czułości 10mlu i wyniki negatywne, do tego zawsze zabezpieczam się prezerwatywą. Proszę o odpowiedz ponieważ się bardzo stresuje wynikła sytuacja ponieważ moje cykle wynoszą od 28-35dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli miesiączka spóźnia się 17 dni i po takim czasie wszystkie testy ciążowe dają wynik negatywny, a dodatkowo stosunki były zabezpieczone, to ryzyko ciąży jest znikome.

Aby ostatecznie wykluczyć ciążę można jeszcze oznaczyć poziom hormonu beta-HCG. Badanie to jest bardziej miarodajne i da Pani jednoznaczny wynik co do ewentualnej ciąży.

Okres może spóźniać się nie tylko z powodu zapłodnienia. Na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, w tym między innymi stres, który aktualnie Pani odczuwa. On również może powodować, że miesiączka nie przychodzi w terminie.

Jeśli hormon beta-HCG wykaże, że nie jest Pani w ciąży, a mimo to nadal nie dostanie Pani miesiączki, to proszę udać się do ginekologa.

6 najczęstszych przyczyn spóźniającego się okresu opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.