Czy mogłam zajść w ciążę w tym cyklu?

Okres powinnam dostać 28.07 ostatnie zbliżenie z partnerem miałam 24.07. Robiliśmy to także w dni płodne ale za każdym razem się zabezpieczaliśmy nigdy prezerwatywa się nie zsunęła ani nie pękła dodatkowo partner nigdy nie kończył w środku, za każdym razem zdążył dojść na zewnątrz w prezerwatywę. 4 dni po spodziewanym okresie zrobiłam kilka testów ciążowych wszystkie były negatywne następnego dnia również zrobiłam test i również był negatywny. Lecz okresu dalej nie ma a dzis już 35 dzień cyklu. Dodatkowo zaczęły bolec mnie piersi i odczuwam ból jajników jak podczas okres. Czy jest możliwość ze jestem w ciąży mimo tego ze nigdy nie doszło do wytrysku partnera w środku w pochwie nie możliwe tez by coś przeszło na dłoniach czy palcah. Co oznaczają moje objawy ? Dodam tylko ze od piątku odczuwam silny strach, stres z obawy przed ciąża

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Przede wszystkim podczas współżycia zastosowana była antykoncepcja, która zapewnia skuteczną ochronę przed ciążą. Poza tym wytrysk następował poza pochwą, co również zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę. Negatywne wyniki testów ciążowych świadczą o tym, że najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia.

Wspomina Pani, że odczuwa silny strach przed ciążą. Tak silne emocje oraz stres mogą sprawić, że miesiączka nie przychodzi w terminie. Ponadto na cykl miesiączkowy wpłynąć mogą także odległe podróże, wysiłek fizyczny czy też zmiana diety. Dolegliwości bólowe, które Pani odczuwa mogą sugerować zbliżającą się menstruację.

Najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu zostały opisane w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.