Czy mogło dojść do zajścia w ciążę?

A więc 15 lipca odbył się stosunek z zabezpieczeniem, okres był przewidywany na 16 lipca lecz wciąż się nie pojawił a mamy 21 lipca. Czy możliwe było zajście w ciąże? Ostatni okres wystąpił w dniach 15-20 czerwca, Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli stosunek odbył się z zabezpieczeniem i nie zostało ono uszkodzone podczas zbliżenia, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Poza tym stosunek odbył się tuż przed dniem spodziewanej miesiączki. Jej brak może być związany nie tylko z potencjalną ciążą, ale również wynikać z innych przyczyn. Przemęczenie, stres, zmiana diety, nadmierny wysiłek fizyczny lub odległe podróże mogą sprawić, że miesiączka nie pojawi się w terminie.

Ponadto brak miesiączki może mieć związek z chorobami lub zaburzeniami hormonalnymi, dlatego jeśli mimo upływu czasu okres nie pojawi się, a test ciążowy da wynik negatywny, to proszę udać się do ginekologa w celu diagnostycznym.

Być może pomocny okaże się również jeden z naszych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.