Czy doszło do zapłodnienia u 18-latki?

Witam, odbylem stosunek z moją dziewczyną lat 18, 3 dni przed przewidywanym okresem, stosunek był w prezerwatywie. Czy to możliwe że przez stres i emocje towarzyszące temu pierwszemu razu okres dziewczyny opóźnia się już o jakieś 4 dni? Dodam że jej cykl trwa zazwyczaj 28 dni i zazwyczaj jest dosyć punktualny chodź raz przydazyla się sytuacja gdzie też się spóźnił tydzień, stwierdziliśmy że to przez stres gdzie przypadkowo otarłem się o pochwe mojej dziewczyny

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej stres oraz emocje towarzyszące pierwszemu zbliżeniu mogą sprawić, że miesiączka nie przyjdzie w terminie. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem wiele czynników. Oprócz wyżej wymienionych na brak miesiączki w terminie wpływać może również zmiana dieta, przemęczenie, dalekie podróże czy też intensywny wysiłek fizyczny.

Jeśli prezerwatywa nie została uszkodzona podczas stosunku, to ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie. Mimo to warto wykonać test ciążowy po dwóch tygodniach od zbliżenia, aby mieć pewność, że nie doszło do zapłodnienia. Najprawdopodobniej jednak z powodu stresu miesiączka przyjdzie później niż w spodziewanym terminie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym wymienione zostały najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.