Czy to możliwe, że mogłam zajść w ciążę?

Chciałam zapytać czy to możliwe że mogłam zajść w ciążę..... Mam cały czas wypukły brzuch temperatura ciała utrzymuje mi się na poziomie 37.5 od początku dni płodnych w dzień spodziewanej miesiączki nie dostałam plamienia ale dzień później dostałam plamienia ale nie takie jak zawsze robiłam test ale wyszedł negatywy w brzuch i temperatura jest bez zmian

Redakcja abcZdrowie

Witam, podała Pani za mało informacji, by domniemywać ciążę. Nie sposób odpowiedzieć na Pani pytanie, bo nie wspomina Pani o tym, kiedy odbyła się stosunek, czy był z zabezpieczeniem oraz jak wyglądają Pani cykle menstruacyjne.

Podwyższona temperatura ciała może wskazywać na ciążę, ale nie jest to objaw typowy, na podstawie którego podejrzewa się ciążę. Pierwsze symptomy mogą pojawić się najwcześniej po 10 dniach od zapłodnienia, a należą do nich: mdłości, senność czy huśtawki nastrojów. Wzdęcia, zaparcia i tym podobne problemy gastryczne, powodujące zwiększenie obwodu brzucha, są winą hormonów (w tym progesteronu) i faktycznie mogą manifestować swą obecność już od samego początku ciąży. Plamienie (jeżeli podejrzewa Pani, że jest to plamienie implantacyjne) może pojawić się między 6. a 12. dniem od stosunku – jest skąpe i zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku godzin. Tutaj znajdzie Pani więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-wykonanie-testu-ciazowego-i-pierwsze-objawy-ciazy. Aby wynik testu był miarodajny, najlepiej wykonać go po 10-14 dniach od stosunku. Sugeruję ponowne wykonanie testu ciążowego, a jeśli wynik będzie negatywny, to przyczyny braku menstruacji należy poszukać gdzie indziej – w tym celu warto wybrać się do ginekologa. Jeśli jest Pani zainteresowana, to pod tym adresem odnajdzie Pani więcej informacji o najczęstszych przyczynach braku miesiączki: https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.