Czy takie są objawy ciąży?

Czy jestem w ciąży? 5 dni spóźnia mi się okres. Tydzień po poprzedniej miesiączce miałam trochę gęstego śluzu zabarwionego krwią. (dwa dni po jego wystąpieniu współżyłam z chłopakiem-stosunek przerywany.) Z kolei mniej więcej tydzień przed planowaną miesiączką pojawiło się lekkie plamienie krwią(współżyłam przed tym z chłopakiem kolejny raz), które ustało po około 2 godzinach(to plamienie pojawiło się w trakcie ćwiczeń, więc może to po prostu tylko z wysiłku, ale pomyślałam też że to może te plamienie implantacyjne). Oprócz braku okresu, mam praktycznie brak śluzu oraz lekkie kłucie prawego jajnika-tak jak przed okresem. Przed okresem zawsze mnie kłuje ten prawy jajnik. No, ale martwi mnie ten brak okresu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie sposób ocenić, na podstawie Pani opisu, czy to ciąża, czy plamienia śródcykliczne spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, choć zapłodnienie wydaje się mało prawdopodobne w tym wypadku.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Choć niewielkie opóźnienia krwawień menstruacyjnych mogą się zdarzyć każdej zdrowej kobiecie i nie powinny budzić niepokoju (dopóki długość cyklu nie przekracza 42 dni), to jeżeli podejrzewa Pani ciążę, proszę nie zwlekać z wykonaniem testu. Dostępne w aptekach testy ciążowe, choć różnią się między sobą, wykazują dużą czułość i są miarodajne. Pozwoli to Pani na szybkie rozwianie wątpliwości.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji na temat testów ciążowych odnajdzie Pani w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.