Czy to opóźnienie krwawienia ma związek z ciążą?

dobry wieczór. proszę o pomoc . mam pytanie okres spóźnia mi się 4 dni czasem boli mnie podbrzusze i występuje lekkie krwawienie . szyjka jest mała czuć nosek i lekko otwarta. nie czuję bólu piersi jak zawsze przy spodziewanej miesiączce. czy to może być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym mogą być spowodowane opisane objawy. Krwawienie może być po prostu skąpą miesiączka lub też być symptomem wczesnej ciąży (plamienie implantacyjne). Inne możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy to problemy związane z cyklem menstruacyjnym, choroby, infekcje intymne, stres, zmiany hormonalne itp.

Aby stwierdzić, czy jest Pani w ciąży, najlepiej wykonać test ciążowy. Testy wykrywają hormon beta hCG w moczu, który pojawia się w organizmie ciężarnej. Testy ciążowe są dostępne w aptekach i można je wykonać w domu z użyciem porannego moczu. Jeśli wynik będzie pozytywny, należy powtórzyć test lub udać się do lekarza po dalsze instrukcje.

W przypadku negatywnego testu, gdy objawy będą się dalej utrzymywać, warto skonsultować się z ginekologiem, aby wykluczyć inne przyczyny tego stanu rzeczy i zaplanować ewentualne leczenie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w publikacji poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.