Czy jest u mnie duże ryzyko ciąży przy tym plamieniu?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 26 września, trwała 6 dni (cykle 26 dniowe). Współżyłam z mężem 2 dni przed mająca nadejść miesiączka tj. 20 października. Byliśmy zabezpieczeni prezerwatywa, w dodatku wytrysk nastąpił na zewnątrz. 22 października miałam planowo dostać miesiączki i do tej pory jej brak. Dwa testy wykonane 22 i 24 października są negatywne. Wczoraj pojawiło się brązowe plamienie ale nic poza tym. Czy jest ryzyko ciąży?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim testy ciążowe były wykonane za wcześnie, aby uznać je za wiarygodne. W zależności od czułości testy stają się miarodajne, kiedy od zbliżenia minie co najmniej 10-14 dni. W Pani przypadku minęły zaledwie dwa oraz cztery dni. To zbyt krótko.

Z uwagi na brak wytrysku wewnątrz pochwy, zastosowanie prezerwatywy oraz czas zbliżenia (przed miesiączką) ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie.

Brązowe plamienie może mieć wiele różnych przyczyn, które opisaliśmy w jednym z naszym artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Jeśli mimo upływu czasu, okres się nie pojawi, to warto rozważyć wizytę u ginekologa oraz powtórzenie testów ciążowych.

Najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu znajdzie Pani w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.