Czy po tym stosunku ryzyko ciąży jest bardzo duże?

Witam ! Straciłam dziewictwo bez prezerwatywy 25.01 a 01.02 miałam mieć okres ( miałam ostatnio 01.01) dalej go nie mam a dwa dni temu miałam brązowa wydzielinę i trochę krwi dziś już praktycznie nic nie ma . Nie spuścił mi się wiec myśle ze to nie jest ciąża . Jakie jest ryzyko ciąży ? Dodam ze okres często mi się spóźniał

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno precyzyjnie określić ryzyko ciąży w tej sytuacji, zwłaszcza, że sama Pani wspomina, że Pani miesiączki nie są regularne.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zabezpieczenie-na-pierwszy-raz.

Natomiast proszę pamiętać, że każdy stosunek płciowy bez zabezpieczenia, nawet bez wytrysku w pochwie (zwłaszcza stosunek przerywany) wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem zapłodnienia. Dotyczy to zwłaszcza tych par, które notorycznie nie stosują antykoncepcji.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/dziewictwo-a-ciaza.

Zbliżenie, o których Pani wspomina prawdopodobnie miało miejsce podczas Pani dni niepłodnych, co kazałoby przypuszczać, że ryzyko ciąży jest znikome czy wręcz nie zachodzi, niemniej nie sposób tego na pewno stwierdzić skoro Pani cykle są nieuregulowane.

W razie wątpliwości warto wykonać test ciążowy po upływie około 14 dni od zbliżenia.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.