Czy stosunek bez wytrysku na 3 dni przed okresem mógł skutkować ciążą?

Czy stosunek bez wytrysku na 3 dni przed okresem mógł skończyc się ciążą? Mam obrzmiałe piersi ale z badania manualnego u lekarza nie widać żadnych zmian. Stosunek miał miejsce 3 i pół tygodnia temu. Ogólnie czuję się bez zmian.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w zależności od długości cyklu, dni płodne zazwyczaj wypadają ok. 14. dnia cyklu przy założeniu, że trwa on 28 dni. Choć nie napisała Pani o długości oraz regularności swoich cykli miesiączkowych, to można założyć, że na 3 dni przed krwawieniem menstruacyjnym nie miała Pani dni płodnych, zatem ciążę można wykluczyć. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/wyznaczanie-dni-plodnych.

Natomiast nie sposób odpowiedzieć na Pani pytanie z całą pewnością. Nie wspomina Pani, skąd się biorą obawy o ciążę, lecz stosunek w dni niepłodne oraz brak ejakulacji w drogach rodnych kobiety niwelują ryzyko ciąży właściwie do zera. Jeżeli jednak ma Pani obawy, to w takiej sytuacji warto mimo wszystko wykonać test ciążowy lub badanie laboratoryjne na oznaczenie poziomu beta hCG we krwi – z pewnością pozwoli to na uzyskanie stuprocentowej pewności. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.