Czy mogłam zajść w ciążę w 6 dniu cyklu?

Czy mogę być w ciąży? Pare dni temu uprawiałam z partnerem seks bez zabezpieczeń, niestety nie wiem czy on doszedł we mnie gdyż był pijany, członek nie opadł wcale podczas seksu a ja nie mam pewności czy mógł dojść we mnie. Byłam w 6 dniu cyklu wiec nie mialam dni płodnych.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli podczas stosunku miała Pani dni niepłodne, to zapłodnienie można wykluczyć. Niemniej proszę pamiętać, że dni płodne w określonych przypadkach mogą pojawić się wcześniej – nawet w 6. dniu cyklu. Dzieje się tak przy nieregularnych cyklach czy też cyklach bardzo krótkich.

Oczywiście takie sytuacje to rzadkość, lecz jeżeli nie ma Pani pewności co do tego, warto mieć na uwadze potencjalne ryzyko zapłodnienia.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, z niego dowie się Pani, jak wyznaczać dni płodne oraz niepłodne: https://portal.abczdrowie.pl/wyznaczanie-dni-plodnych.

Gdyby cokolwiek budziło Pani wątpliwości, warto po upływie minimum 14 dni wykonać test ciążowy – tylko to wykluczy zapłodnienie jednoznacznie.

Natomiast nawiązując do samego zbliżenia, o którym Pani wspomina, to zawsze seks bez zabezpieczeń jest naznaczony określonym ryzykiem poczęcia. Może mieć to związek z pojawieniem się preejakulatu na długo przed wytryskiem bądź z problemami z powstrzymaniem się przed ejakulacją w pochwie itd. Stąd też stosowanie dogodnej dla obojga partnerów antykoncepcji wydaje się nieodzowne.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.