Czy w tym czasie była możliwość zajścia w ciążę?

Dzień dobry. 7 dni temu podczas stosunku mój mężczyzna skończył we mnie... Pytanie czy podczas prawdopodobnie (tak mi wyliczyły aplikacje) dni niepłodnych możliwe jest zajście w ciąże ? Moja ostatnia miesiączka rozpoczęła się 8 grudnia następna przewidziana jest na jutro czyli 8 stycznia mój cykl trwa mniej więcej 31 dni. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w czasie dni niepłodnych teoretycznie nie może dojść do zapłodnienia, a praktycznie – nie jest to możliwe, pod warunkiem, że kobieta ma stuprocentową pewność co do momentu w swoim cyklu.

Odsyłam do artykułu, z którego dowie się Pani więcej na temat określania dni niepłodnych w cyklu: https://uroda.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-okres-plodnosci-wyznaczanie-objawy.

Proszę pamiętać, że poleganie na aplikacji jest niestety zawodne – aplikacja na podstawie określonego algorytmu (czyli długości poprzednich cykli i dacie ostatniej miesiączki) wylicza prawdopodobny okres płodny czy dni niepłodne. Niemniej warto pamiętać, że aplikacja nie jest w stanie wziąć pod uwagę takich czynników, które powodują w danym cyklu np. przesunięcie owulacji.

Reasumując, stosunek płciowy podczas dni niepłodnych nie skutkuje zapłodnieniem, ale poleganie na aplikacji i zbliżenia z wytryskiem w drogach rodnych kobiety są wątpliwym sposobem na uniknięcie nieplanowanej ciąży.

Być może zainteresuje Panią nasz materiał dotyczący antykoncepcji: https://portal.abczdrowie.pl/8-najskuteczniejszych-metod-antykoncepcyjnych-dla-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.