Czy jestem w ciąży po tym zbliżeniu?

Uprawialiśmy stosunek z prezerwatywa jednak podczas stosunku przed całkowitym włożeniem członka był gdzieś w połowie pękła prezerwatywa i zakończyliśmy współżycie. Nie było wytrysku. Następnego dnia pojawił się okres. W planowanym terminie. Okres trwa 2 dzień. Czy jest możliwość ciąży. Poszliśmy do ginekologa on stwierdził ze jeżeli jest miesiączka są to dni niepłodne. Czy mogę być w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie, jeżeli stosunek miał miejsce podczas dni niepłodnych – a tak prawdopodobnie było, skoro następnego dnia pojawiła się menstruacja – to zapłodnienie można wykluczyć. Nie jest to jednak regułą bez odstępstw. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://uroda.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-okres-plodnosci-wyznaczanie-objawy.

Natomiast w Państwa przypadku ciążę zdecydowanie można wykluczyć z uwagi na to, że poza zbliżeniem w czasie prawdopodobnych dni niepłodnych nie doszło do wytrysku. Te dwa czynniki sprawiają, że nie ma Pani powodu do obaw.

Być może również ten materiał okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.