Czy podczas tamtego stosunku była możliwość zajscia w ciążę?

17 kwietnia kochalam sie bez zabezpieczenia, 2 dni po okresie, jednak bez wytrysku, partner nie wydziela takze duzej ilosci plynu przy podnieceniu. cykle mam srednio 30,31 dniowe wiec powinny byc to dni nieplodne. Teraz okres spoznia mi sie dwa dni, czuje po organizmie ze powinien nadejsc jednak poki co nie. Czy istnieje prawdopodobienstwo zajscia w ciaze podczas wyzej opisanego stosunku?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli stosunek miał miejsce po miesiączce przy stosunkowo długich cyklach, jak sama Pani wspomina, to ryzyko zapłodnienia jest nikłe, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem wówczas miała Pani dni niepłodne.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-okres-plodnosci-wyznaczanie-objawy.

Natomiast proszę pamiętać, że seks bez zabezpieczenia jest ryzykowny i regularne zbliżenia bez zastosowania odpowiedniej antykoncepcji wiążą się z dużym ryzykiem wpadki. Stąd też warto rozważyć dogodną dla obojga partnerów antykoncepcję.

Okres może się spóźniać z wielu przyczyn – wśród nich stres jest bardzo silnym czynnikiem, mogącym opóźniać menstruację. Prawdopodobnie więc nie ma Pani powodu do obaw, zwłaszcza jeżeli ma Pani dolegliwości, które wskazują na to, że miesiączka powinna się pojawić – świadczy to o zmianach hormonalnych poprzedzających fizjologicznie pojawienie się krwawienia menstruacyjnego.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-ciaza-sprawdz.

Jeśli jednak miesiączka nie pojawi się w najbliższych dniach, wówczas dla pewności warto wykonać test ciążowy oraz skonsultować się z ginekologiem, by ustalić przyczynę zaburzeń menstruacyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.