Czy jest jakoś możliwe, że zaszłam w ciążę?

Witam , jest 5 kwietnia , 27 marca współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia dodam ze okres skończył mi się 23 marca a cykle mam nie regularne . Od stosunku czuje twardy brzuch i częste bóle głowy plus czasami bole w jajnikach i podbrzuszu a wczoraj miałam owulacje . Czy możliwe ze jestem w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli owulację miała Pani kilka dni po budzącym Pani niepokój stosunku i przekonanie to wynika nie ze wskazań kalendarzyka, ale faktycznych symptomów jajeczkowania, to nie ma Pani powodu do obaw.

Zapłodnienie na kilka dni po zakończonym krwawieniu menstruacyjnym jest mało prawdopodobne, ale należy tu zaznaczyć, że opieranie się na wyliczeniach kalendarzyka jest zgubne i nie ma większego sensu u kobiet, których cykle są nieregularne.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-i-plodne.

Nieregularne miesiączkowanie utrudnia precyzyjne obliczenie dni płodnych, dlatego, by uniknąć ciąży, konieczne jest sumienne stosowanie antykoncepcji, oczywiście w formie dogodnej dla obojga partnerów. Proszę pamiętać, że zaburzenia hormonalne mogą powodować przesunięcia w cyklu.

Natomiast zarówno bóle podbrzusza, jak i jajników czy głowy mogą mieć związek z dniami płodnymi – wiele kobiet jest wrażliwych na wahania hormonalne, jakie mają miejsce na przestrzeni cyklu – nie tylko są to dolegliwości przed miesiączką, znane jako PMS. Jeżeli jednak dolegliwości nie ustąpią, wskazana będzie wizyta u ginekologa oraz badanie USG przezpochwowe w celu ustalenia przyczyny bolesności w podbrzuszu.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-u-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.