Czy te dolegliwości sygnalizują możliwe zapłodnienie?

Witam. 21.03 kochałam się z chłopakiem, według kalendarzyka przypadały mi wtedy dni płodne, gdyż śluz był nitkowaty i przeźroczysty. Cykl mam 28dniowy. Przed stosunkiem partner pocierał członkiem o wargi sromowe, a dopiero po paru minutach założył prezerwatywę. Stosunek nie skończył się jednak wytryskiem. I tu moje pytanie - u partnera wydzielił się prejakulat w czasie pocierania się o mnie i czy jest duże prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę? Dziś powinnam dostać okres, lecz wciąż go nie mam, dodatkowo często przed menstruacją mialam PMS i ciągnące się bóle podbrzusza, a tymczasem nic mi nie jest. Bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo stresuje mnie ta sytuacja od kilku dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w preejakulacie mogą znajdować się żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki, jednak ich ilość jest zazwyczaj znikoma. Do zapłodnienia przez preejakulat dochodzi bardzo rzadko, a jeżeli w Państwa przypadku nie doszło nawet do penetracji pochwy, to ryzyko ciąży nie zachodzi.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Proszę pamiętać, że przyczyn opóźniania się menstruacji może być wiele – od nadmiernego stresu, przez drobne zaburzenia hormonalne spowodowane infekcją, aż po zmiany trybu życia czy diety. Wydłużenie cyklu miesiączkowego może zdarzyć się nawet zdrowej, dotąd regularnie miesiączkującej kobiecie, ale jeśli długość cyklu nie przekracza 40 dni, to nie jest to stan patologiczny, który mógłby budzić obawy.

Więcej informacji na temat spóźniającego się okresu odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.