Czy jest duże ryzyko zapłodnienia preejakulatem?

Czy jest szansa na zajście w ciąże, jeżeli w trakcie pettingu wydobył się preejakulat, a następnie został rozprowadzaony po penisie przez napletek, a ja go dotykałem po czym włożyłem partnerce palce do pochwy. Jeśli jest, to jaka? Partnerka była przed okresem, który teraz się spóźnia 5 dni. Przed tym wszystkim partnerka miała również bardzo stresujący tydzień
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

1. Na palcach można przenieść preejakulat,który może doprowadzić do zapłodnienia.

2. Preejakulat może zawierać plemniki, więc może dojść do zapłodnienia.

3. Stres może być przyczyną przesunięcia terminu otrzymania miesiączki.

Proszę mimo wszystko dla spokoju wykonać test ciążowy z krwi.

Warto również pomyśleć o antykoncepcji,która zapewni komfort psychiczny.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

szansa na zajście w ciążę w opisanej sytuacji jest bardzo niska, ale nigdy nie można wykluczyć ryzyka zupełnie. Preejakulat, czyli płyn wydzielający się przed ejakulacją, może zawierać niewielką ilość spermy, co teoretycznie stwarza ryzyko zapłodnienia. Jednakże ilość spermy w preejakulacie jest zwykle niewielka i znacznie mniejsza w porównaniu z ejakulatem.

Fakt, że partnerka miała stresujący tydzień, może wpływać na opóźnienie okresu. Stres może wpływać na cykl menstruacyjny poprzez zaburzenia hormonalne. Aby uzyskać pewność, warto zaczekać na regularne nadejście okresu. Jeśli spóźnienie utrzymuje się, zaleca się przeprowadzenie testu ciążowego.

W zależności od jego wyniku może pojawić się konieczność wykonania dalszych badań jak poziomu b-HCG w krwi czy USG przez pochwę. Zachęcamy zatem do podjęcia odpowiedniego działania w zależności od rozwoju sytuacji. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac

https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.