Czy w tych 2 przypadkach zapłodnienie jest możliwe?

Dzień dobry, moje pytanie będzie zawierało więcej podpunktow i byłbym wdzięczny, gdybym uzyskał odpowiedź na każde z nich. 1.Czy podczas formy pettingu, jaką jest natelizm (ocieranie penisem o pośladki) jest szansa na zajście w ciążę? Mowa o sytuacji bez wytrysku. 2. Czy szansa na ciążę istnieje gdy partnerzy ocieraja się (już kontakt genitalny), jednak kobieta ma założoną bieliznę. Do wytrysku ponownie nie doszło, chociaż nie mogę wykluczyć sytuacji w której bielizna mogła się jakoś przesunąć.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli ejakulat lub preejakulat nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z drogami rodnymi partnerki, czyli jej pochwą, to nie ma ryzyka, by podczas pettingu doszło do zapłodnienia. Gdy kobieta ma założoną bieliznę i nie dochodzi do penetracji bądź kontaktu penisa z waginą również zapłodnienie można wykluczyć. Przypadkowe dotknięcie penisem okolic intymnych partnerki pozbawionych bielizny także nie niesie za sobą ryzyka ciąży. Być może zainteresuje Pana ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac.

Oczywiście zawsze należy brać pod uwagę ewentualną obecność preejakulatu, który jest wydzieliną pojawiającą się nie tylko bezpośrednio przed wytryskiem, ale także w przypadku silnego pobudzenia seksualnego. W preejakulacie mogą znajdować się plemniki – choć w ilości śladowej, to niektóre mogą być zdolne do zapłodnienia. Oczywiście, jeżeli ogranicza się Pan do pettingu, to ryzyko ciąży jest niemal zerowe, zwłaszcza przy zachowaniu odpowiedniej higieny. Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.