Czy podczas takich pieszczot zapłodnienie było możliwe?

Dzień dobry, ostatnio podczas pieszczot z moją dziewczyną, ocieraliśmy się narządami płciowymi, nie było penetracji, ocierałem się trzonem, a nie żołędziem. Doszło do wtrysku lecz sperma była głównie na udach, po czym moja partnerka poszła od razu się umyć. Była w 2 dniu płodnym. Chce zapytać czy jest możliwość zajścia w ciążę i czy jest możliwe, że sperma mogła dostać się do przedsionka. Ocieraliśmy się w pozycji bocznej, leżąc. Po całym zajściu jeszcze przed pójściem partnerki do łazienki spojrzałem w jej krocze i większość spermy była na udach ale blisko waginy czy jest możliwość aby mogło dość do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko ciąży w tym wypadku jest na pewno niewielkie w porównaniu z klasycznym seksem połączonym z penetracją dróg rodnych kobiety. Jednak wytrysk w okolicach pochwy, zwłaszcza podczas dni płodnych partnerki niestety nie jest całkowicie pozbawiony tego ryzyka. Odsyłam do odpowiedzi eksperta pod tym adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-bez-zabezpieczenia-jakie-jest-ryzyko-ciazy.

Trudno domniemywać ciążę na podstawie opisu, bowiem wiele czynników mogło wpłynąć negatywnie w tej sytuacji – np. mogło dojść do przypadkowego przeniesienia nasienia do pochwy, zwłaszcza jeśli, tj. Pan pisze, ejakulat był blisko wejścia do niej. Zatem, choć zapłodnienie jest raczej mało prawdopodobne, to sugerowałabym unikanie tego typu sytuacji, zwłaszcza w tych newralgicznych dniach – czyli przed, podczas i bezpośrednio po owulacji.

Być może również ten artykuł Pana zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.