Czy podczas ocierania się narządami płciowymi przez bieliznę można zajść w ciążę?

Witam! Chcemy spróbować czegoś nowego, ale obawiamy się. Czy podczas takiego ocierania się można zajść w ciążę? Czy jest możliwe, że przez zetknięcie się wilgotnych majtek może dojść do zapłodnienia i czy może dojść do tego tylko w takiej sytuacji? Czy możemy jakoś się chronić?
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
Czasami trudno jest jednoznacznie określić ryzyko ciąży.

Z praktycznego punktu widzenie przy braku penetracji nie powinno być możliwe zajście w ciążę, jednak zdarzają się takie przypadki.
Nie są one częste, ale jednak.

W trakcie seksu czy pieszczot trzeba być bardzo świadomym i ostrożnym.
Należy pamiętać, że czasami niewielka ilość nasienia, która przedostanie się do przedsionka pochwy może wystraszyć, aby doszło do zapłodnienia. Nasienie może przeżyć w sprzyjających warunkach nawet do 72 godzin.

Teoretycznie jest możliwe, że podczas pieszczot, gdy dojdzie do wytrysku jakaś ilość spermy może dostać się do narządów rodnych kobiety.
Jeżeli partner ma wytrysk i na jego bieliźnie będzie znajdować się nasienie a ono będzie miało kontakt z okolicami intymnymi partnerki może dojść do przedostania się plemników dalej i tym samym może nastąpić zapłodnienie. Takie ryzyko jest minimalne, ale możliwe.

Warto jest chronić się dostępnymi metodami antykoncepcyjnymi np.prezerwatywa lub doustna terapia hormonalna.

Pozdrawiam!