Szanse na przeniesienie plemników do dróg rodnych podczas seksu oralnego

Czy przez seks oralny można zajść w ciążę? Czytałam już wiele postów, ale udzielone odpowiedzi mi nie wystarczyły. Zapytam: Czy podczas seksu oralnego, partner kończy w ustach partnerki, ale ta wypluwa po czasie nasienie na jego skórę, całują się itp. Partner wyciera się rękami, wydaje się, że sperma wyschła, roztarła się na jego dłoniach i penetruje palcami partnerkę z pocałunkami. Jakie jest ryzyko ciąży? I podobnie dotykanie miejsc, na których wyschła sperma waginą podczas dni płodnych.

Witam serdecznie, do zapłodnienia może dojść w każdej sytuacji bezpośredniego kontaktu nasienia z drogami rodnymi. w opisanej sytuacji ryzyko zapłodnienia jest jednak znikome. Wynika to z wielu przyczyn. Po pierwsze, w ustach znajdują sie enzymy trawienne, które rozkładają nasienie. Po drugie, jak sama Pani napisała w międzyczasie doszło do wyschnięcia nasienia, co powoduje zmianę środowiska plemników i ich obumarcie. Pozdrawiam