Szanse na ciążę po wprowadzeniu do pochwy spermy ze stosunku oralnego

Witam, czy ślina zabija plemniki. Jeśli dojdzie do wytrysku w ustach i sperma zostanie wypluta i zaaplikowana do pochwy w odstępstwie 10-20 minut, czy istnieje szansa na zapłodnienie? Staram się z narzeczonym o dziecko, ale nieraz niestety kończy już on w trakcie zabaw. Oraz co mogę zrobić przy nieregularnych cyklach by je mieć regularnie (27-29-29-26)?

Witam serdecznie! Podane różnice w długości cykli nie są znaczące i nie powinny być wynikiem zaburzeń hormonalnych mogących wpływać na Pani płodność. Pani dni płodne przypadają na 6-18 dzień cyklu. Jeżeli starają się Państwo o dziecko wskazane jest współżycie w tych dniach, najlepiej w odstępach 2-, 3-dniowych. Oczywiście największe szanse na poczęcie mają Państwo w przypadku stosunków dopochwowych. Proszę pamiętać, że nasienie ulega licznym przemianom a z czasem (kilka-kilkanaście minut) plemniki w nim zawieszone ulegają obumarciu a tym samym nie są zdolne do zapłodnienia. W opisanej sytuacji szanse na ciążę są niemal zerowe. Jest to związane zarówno ze wspomnianą przeze mnie wcześniej określoną żywotnością plemników jak i faktem, iż w ślinie znajdują się enzymy trawienne, które rozkładają nasienie. Pozdrawiam