Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypływanie spermy z dróg rodnych po stosunku i szansa na ciążę

Witam! Mam dość nietypowe pytanie. Staramy się z mężem o dziecko, sytuacja jest trochę trudniejsza, ponieważ pracujemy w oddzielnych miastach, więc niecodziennie jesteśmy razem. Podczas seksu mam wrażenie, że cała sperma wylatuje ze mnie z powrotem. Martwię się, czy ta sytuacja jest normalna? czy raczej nie i może być przyczyną nieudanych prób w naszych staraniach? Jak można temu zapobiegać? Czy wystarczy wybrać specjalną pozycje seksualną, aby sperma nie wypadała? A może to moja wina i podświadomie wypycham spermę napinając mięśnie pochwy lub coś w tym rodzaju? Bardzo nam zależy, aby mieć dziecko. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam serdecznie!

W swoim zapytaniu poruszyła Pani dwie kwestie, do których pozwolę się kolejno odnieść.
Po pierwsze, do zajścia w ciążę niekonieczne jest codzienne współżycie. Badania pokazują, iż najlepsza jakość nasienia obserwowana jest u mężczyzn współżyjących co 2 dzień. Największe szanse poczęcia mają pary odbywające stosunki 2 dni przed owulacją.
Po drugie, wypływanie spermy z dróg rodnych jest najbardziej naturalne. Proszę pamiętać, że sperma to nie tylko plemniki, ale w zdecydowanej większości wydzielina licznych gruczołów, która wypływa z dróg rodnych kobiety. Silne plemniki, dzięki swojej budowie (witka) wędrują ku bańce jajowodu, by tam mogło dojść do zapłodnienia.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy