Wypływanie spermy z dróg rodnych po stosunku i szansa na ciążę

Witam! Mam dość nietypowe pytanie. Staramy się z mężem o dziecko, sytuacja jest trochę trudniejsza, ponieważ pracujemy w oddzielnych miastach, więc niecodziennie jesteśmy razem. Podczas seksu mam wrażenie, że cała sperma wylatuje ze mnie z powrotem. Martwię się, czy ta sytuacja jest normalna? czy raczej nie i może być przyczyną nieudanych prób w naszych staraniach? Jak można temu zapobiegać? Czy wystarczy wybrać specjalną pozycje seksualną, aby sperma nie wypadała? A może to moja wina i podświadomie wypycham spermę napinając mięśnie pochwy lub coś w tym rodzaju? Bardzo nam zależy, aby mieć dziecko. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

W swoim zapytaniu poruszyła Pani dwie kwestie, do których pozwolę się kolejno odnieść.
Po pierwsze, do zajścia w ciążę niekonieczne jest codzienne współżycie. Badania pokazują, iż najlepsza jakość nasienia obserwowana jest u mężczyzn współżyjących co 2 dzień. Największe szanse poczęcia mają pary odbywające stosunki 2 dni przed owulacją.
Po drugie, wypływanie spermy z dróg rodnych jest najbardziej naturalne. Proszę pamiętać, że sperma to nie tylko plemniki, ale w zdecydowanej większości wydzielina licznych gruczołów, która wypływa z dróg rodnych kobiety. Silne plemniki, dzięki swojej budowie (witka) wędrują ku bańce jajowodu, by tam mogło dojść do zapłodnienia.
Pozdrawiam