Wypływająca sperma po stosunku.

Witam, mam 26 lat, od 7 m-cy jestem szczęśliwą żoną. Nie ukrywam, że bardzo byśmy chcieli mieć dziecko z mężem. Mój problem, według mnie, polega na tym, iż po stosunku cała sperma wraz z moją wydzieliną "wycieka" ze mnie. Stosunek nie jest przerywany a członek pozostaje do końca. Obawiam się, że przez to nie zajdę w ciążę! Dodam jeszcze, że mam tyłozgięcie szyjki macicy. Bardzo proszę o odpowiedź i dobrą radę. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Wypływanie spermy z dróg rodnych jest zjawiskiem fizjologicznym. Proszę pamiętać, że sperma to nie tylko plemniki, ale wydzielina wielu gruczołów w której są one zawieszone. Najsilniejsze plemniki przemieszczają się w kierunku bańki jajowodu, gdzie zwykle dochodzi do zapłodnienia. Pozostałe składniki ejakulatu wydalane są na zewnątrz.
Z kolei tyłozgięcie macicy jest pewną odmianą budowy macicy. Nie wpływa ona na zdolność prokreacji, ani utrzymania ciąży.
Podsumowując, nie widzę podstaw do niepokoju. Wiele par stara się o dziecko znacznie dłużej. Diagnostykę niepłodności rozpoczyna się zwykle dopiero po 12 miesiącach stałych, regularnych zbliżeń.
Pozdrawiam.