Czy to utrudnia mi zajście w ciążę? Czy po wyłyżeczkowaniu szyjki macicy będę miała trudności z zajściem w ciążę?

Dzień dobry!
Staramy się z mężem o dzidziusia, ale nic z tego nie wychodzi. Już jestem tym trochę zdenerwowana. Co prawda mam już dwójkę dzieci ale z poprzedniego związku. Kochamy się z mężem regularnie. Kiedy mój mąż skończy we mnie sperma ze mnie wypływa. Czy to, że ona wypływa to jest jakieś utrudnienie dla nas z zajściem w ciążę.
Proszę również napisz mi czy jest jakiś sposób żeby ta sperma ze mnie nie wypływała?
W sierpniu 2010 roku miałam wyłyżeczkowanie szyjki macicy z powodu martwej ciąży w 10 tyg. To które poroniłam było męża. Czy mogę jakoś przyspieszyć zajście w ciążę?
Proszę o szybki odpis. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że nic niepokojącego się nie dzieje.
Po łyżeczkowaniu jamy macicy zaleca się odłożenie starań o dziecko o co najmniej 3 miesiące. Jeżeli zabieg wykonywany był w sierpniu, to próby poczęcia należało rozpocząć najwcześniej w listopadzie. Dziś mamy styczeń,więc minęły dopiero 3 cykle.  To naprawdę bardzo krótki czas.
Wypływanie spermy z dróg rodnych jest zjawiskiem fizjologicznym, nie ma wskazań, ani tak naprawdę sposobów na zatrzymanie całego ejakulatu w drogach rodnych. Najsilniejsze plemniki i tak kierują się w odpowiednim kierunku.
Jeżeli z mężem udało się zajść w ciążę, spodziewam się, że niedługo znowu Pani w niej będzie.
Wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam.