Czy mogło dojść do poczęcia w tej sytuacji?

Uprawiałem z moją partnerka stosunek analny z użyciem lubrykantu na bazie wody. Trochę lubrykantu spłynęło na pochwe, nie mam pewnosci czy dostał się do środka pochwy. Możliwe, że znajdował się w nim preejakulat, chociaż pewności nie mam. Sperma nie znalazła się na pochwie, jedynie mogł byc już wspomniany preejakulat pomieszany z lubrykantem. Po wszystkim owa mieszanka została wytarta chusteczka. Czy jest możliwość, że preejakulat dostał się do środka pochwy i mogło dojść do zapłodnienia? Po wszystkim moja partnerka wymyła pochwe wodą z mydliną.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie

W opisanym przez Pana przypadku prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia jest niewielkie, jednak niewykluczone.

Do zapłodnienia dochodzi, kiedy plemnik mężczyzny łączy się z komórką jajową kobiety. Największe szanse na zajście w ciąże są wtedy, kiedy dojdzie do wytrysku w ciele kobiety, zwłaszcza w dni płodne.

Seks analny nie chroni w stu procentach przed ciążą, ponieważ sperma może dostać się do pochwy partnerki na przykład, kiedy nasienie wycieknie z odbytu. Szanse na zapłodnienie wzrastają, kiedy kobieta jest w trakcie dni płodnych.

Aby dowiedzieć się, czy na pewno nie doszło do zapłodnienia zalecamy za co najmniej 10 dni wykonanie testu ciążowego przez Pana partnerkę.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/seks-analny

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.