Czy mogłam zajść w ciążę skoro nie doszło do wytrysku?

Czy mogę zajść w ciążę? Wczoraj zdecydowaliśmy się z chłopakiem na seks analny. Nie miałam wtedy dni płodnych. Nie doszło do tego by penis znalazł się w odbycie tylko między pośladkami. Do tego zasłaniałam palcami pochwe by nic się nie dostało. Po chwili zrezygnowalam Mój chłopak mówił że nie był podniecony i nie miał prejakulatu. Czy mogłam zajść w ciążę? Nie doszło do wytrysku

Redakcja abcZdrowie

Witam, w tym przypadku ryzyko zajścia w ciążę nie występuje – jeśli nie doszło do penetracji dróg rodnych, a przede wszystkim – nie było wytrysku ani w pochwie, ani również poza nią, to właściwie trudno mówić o jakimkolwiek ryzyku. Preejakulat stanowi jakieś zagrożenie, ale również niewielkie – w płynie tym może znajdować się nieznaczna ilość zdolnych do zapłodnienia plemników, ale jednak muszą one znaleźć się w drogach rodnych kobiety. Dodatkowym czynnikiem wykluczającym potencjalne ryzyko jest brak dni płodnych. Myślę, że nie ma powodów do obaw, aczkolwiek jeśli jest w Pani tak duży strach przed ciążą, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przy okazji każdego stosunku seksualnego. Więcej informacji o prawdopodobieństwie ciąży znajdzie Pani w naszym artykule, serdecznie zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.