Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można mówić o dużym ryzyku ciąży w naszej sytuacji?

Ostatnio z chłopakiem uprawialiśmy seks analny, podczas seksu penis wysunął się z odbytu i dotarł w okolice pochwy(nie wszedł do środka) jakie jest prawdopodobieństwo na zajście w ciąże? (W powyższej sytuacji byliśmy w trakcie seksu, wytrysk nie miał miejsca)
KOBIETA, 30 LAT 12 miesięcy temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, jeżeli penis jedynie znalazł się w okolicach pochwy, nie doszło do jej penetracji, oraz wytrysk nie miał miejsca, to właściwie ryzyko nieplanowanej ciąży jest zerowe. Jedynym czynnikiem zwiększającym potencjalne ryzyko byłby hipotetyczny wypływ preejakulatu do dróg rodnych kobiety. Płyn ten zawiera plemniki (choć w niewielkie ilości), z których część zdolna jest do zapłodnienia, jednak są to rzadkie przypadki. Tutaj odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-analny-czy-ciaza-jest-mozliwa/. Większym zagrożeniem w tej sytuacji może być przeniesienie bakterii z okolic odbytu do pochwy – warto wiedzieć, że niestety jest to jeden z bardziej powszechnych problemów par decydujących się na tę formę współżycia, jaką jest seks analny. Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do lektury artykułu, wskazującego zagrożenia płynące z braku odpowiednich środków ostrożności podczas seksu analnego: https://portal.abczdrowie.pl/seks-analny. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy