Czy jest ryzyko ciąży w takiej sytuacji?

Czy istnieje ryzyko ciazy w sytuacji gdy z partnerem uprawiałam seks analny, i członek z odbytu ześlizgnął się do pochwy 3-4 razy ? Wytrysk odbyl się na zewnątrz. Dodam, że mialam zaaplikowanego tampona, mialam okres i był to 2 dzien. Moje cykle trwają 30-35 dni. Kwietniowy trwal 30 Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli miała Pani tampon w pochwie, a dodatkowo był to drugi dzień cyklu, to nie ma powodu, by podejrzewać, że mogło dojść do zapłodnienia, ponieważ wówczas miała Pani zdecydowanie dni niepłodne.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-objawy-obliczanie-i-plodnosc.

Natomiast przy tej formie zbliżenia, jaką jest seks analny, największe ryzyko stwarza ewentualne przeniesienie groźnych patogenów z odbytu do pochwy. Bakterie, w tym e.Coli, mogą stanowić fizjologiczną florę okolic końcowego odcinka układu pokarmowego i tam też ich obecność jest pożądana. Niestety nawet przypadkowe przeniesienie ich do pochwy może skutkować infekcją intymną.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.