Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 7 , 6 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odbyt: Pytania do specjalistów

Czy możliwa jest ciąża na skutek seksu analnego?

Witam serdecznie, mam 37 lat i jestem w strasznym stresie , prosze o porade , a mianowicie w zeszła tydzień temu w sobote , uprawiałam Sex 3 razy z moim facetem było to dzień po owulacji , pierwszy Sex był... Witam serdecznie, mam 37 lat i jestem w strasznym stresie , prosze o porade , a mianowicie w zeszła tydzień temu w sobote , uprawiałam Sex 3 razy z moim facetem było to dzień po owulacji , pierwszy Sex był analny , po wszystkim kiedy leżałam poczułam cała mokrą pochwe, odruchowo złapałam sie i włożyłam palce do środka , nie jestem pewna czy sperma, nie wypłyneła z odbytu , po kompieli , i 2 h później kochaliśmy sie poraz drugi , ponownie kompiel i po godzinie poraz trzeci , dwa dni później miałam silny ciągnący bòl podbrzusza z prawej strony , był on jednodniowy na trzeci dzień wykonałam test ciążowy który wykazał że nie ma ciąży , ja jednak martwie się że test wykonałam za wczesnie czy jest możliwość abym zaszła w ciąże po seksie analnym czyli tym pierwszym .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tymi naroślami na odbycie?

Witam, Od jakiegoś tygodnia na odbycie pojawiły mi się dziwne narośle i podraznienia. Skóra jest bardzo podrazniona i piecze. Dodatkowo na bieliznie zauważalny jest śluz o przykrym i intensywnym zapachu. Wszystko zaczeło się po ustąpieniu kilkudniowej ostrej biegunki jaką przechodziłem.... Witam, Od jakiegoś tygodnia na odbycie pojawiły mi się dziwne narośle i podraznienia. Skóra jest bardzo podrazniona i piecze. Dodatkowo na bieliznie zauważalny jest śluz o przykrym i intensywnym zapachu. Wszystko zaczeło się po ustąpieniu kilkudniowej ostrej biegunki jaką przechodziłem. Dwa razy zauważyłem krew na papierze podczas podcierania. Dzisiaj posmarowałem odbyt maścią z witaminą A co dało ulgę z pieczeniem. Co może być przyczyną tak wstydliwej i uciązliwej dolegliwości? Poza odbytem nigdzie indziej nie ma zmian a samopoczucie mam dobre.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się tych problemów z wypróżnianiem?

Witam Problemy z wypróżniłem zaczęły się dwa tygodnie temu . Przy oddawaniu stolca przez pierwsze 3 dni pojawiał się ból w okolicach odbytu , po tych 3 dniach przestałem oddawać stolec , po ponad tygodniu żyłem tabletki na przeczyszczenie ,... Witam Problemy z wypróżniłem zaczęły się dwa tygodnie temu . Przy oddawaniu stolca przez pierwsze 3 dni pojawiał się ból w okolicach odbytu , po tych 3 dniach przestałem oddawać stolec , po ponad tygodniu żyłem tabletki na przeczyszczenie , załatwiłem się bez problemów i nic mnie nie bolało . Nadal nie mogę się wypróżnić bez środków przeczyszczających , w okolicach odbytu pojawił się świąd . Od dwóch tygodni nie mogę się wypróżnić , brzuch nie boli , jedyny objaw to świąd w okolicy odbytu Nie wiem co mam robić , lekarz kazał zrobić mi usg brzucha na które czeka się ponad miesiąc
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Co robić z bolesnym odbytem?

Dzień dobry, mam 27 lat, jestem mężczyzną i mam problem z odbytem. Jest on czerwony, skóra pęka w jego okolicach, pojawia się krew oraz ból. Co to może być? Co powinienem zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek
Dotyczy: Proktologia Odbyt

Czy jest duże ryzyko poczęcia u 21-latki?

Witam, penis mojego chłopaka znalazł się między moimi pośladkami w górnej ich części (nad odbytem) jednak nie wydzielił się prejakulat ani nie doszło do wytrysku, całość trwała około 20 sekund. Przed czynnoscia chlopak bardzo dokaldnie sie umyl. Czy w takiej sytuacji występuje ryzyko ciazy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ta kulista zmiana w okolicy odbytu?

Dobry wieczór. Mam wstydliwy problem.Od jakiegoś czasu bolało i piekło mnie w okolicy odbytu. A dziś zauważyłam taka gulę w kolorze skóry , która wystaje z odbytu iwypelnia tak jakby cały jej obszar. Trochę krępuje mnie pokazanie z tym u lekarza. Czy to może być hemoroid ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego mam taki problem z wypróżnianiem?

Witam mam dość nie typowy problem , nie dawno urodziłam syna poprzez cc już w ciazy zmagałam się z hemoroidami stosowałam masc która pomogła i nie było żadnego problemu do tego doszła niedokrwistosc przez co do końca ciazy i po... Witam mam dość nie typowy problem , nie dawno urodziłam syna poprzez cc już w ciazy zmagałam się z hemoroidami stosowałam masc która pomogła i nie było żadnego problemu do tego doszła niedokrwistosc przez co do końca ciazy i po musiałam stosować zelazo na recepne w mocnych dawkach ponieważ wyniki po bardzo się osłabiły. Na początku po porodzie stolec oddawałam normalnie , bolał tylko brzuch przy tym. Teraz po tygodniu wyszły mi ponownie hemoroidy gdy prę czuje poduszki wychodzące z odbytu , tylko są większe i jest bardziej opuchniete krocze I odbyt zastosowałam masc ale ona nie pomaga , nie jestem w stanie sama wyprzeć stolca wspomagalam ske czopkami ale bol był duży na plus bardzo mnie podrażniły , bolał mnie odbyt cały, I pochwa ? Wydawało mi się że od parcia , lecz beż tego moje starania są bezskuteczne a przez zablokowany stolec i gazy już nie wytrzymywałam z bólu brzucha . Cienkie stolce wychodzą przy moim parciu nawet lecz tw większe jakby się blokowały i nie chciały przejść, wspomagam się poprzez włożenie palca w pochwe j na tylnej ścianie czuje opierający się stolec i naciskam w to miejsce by je przysunąć i wtedy jakoś się udało ale całe krocze I pochwe też mam opuchnieta . Nie wiem już co robić chciałabym się normalnie załatwić i czym to jest spowodowane czy to hemoroidy aż tak na to wplynely . W domu mam malutkie dziecko którym muszę się zająć, chciałam iść do lekarza rodzinnego ale nie wiem czy on się zajmuje takimi rzeczami po za tym nie mogę się przełamać jest to dość wstydliwy temat .
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z bólem odbytu i krwawieniem?

Dzień dobry. 4 tyg temu, po poddaniu stolca zaczął bolec mnie odbyt, zobaczyłam tam również krew. Bolało mnie kilka dni, a później przestało. Od 2 tyg znowu mam taki sam problem. Przy oddaniu twardego dużego stolca zaczął bolec mnie... Dzień dobry. 4 tyg temu, po poddaniu stolca zaczął bolec mnie odbyt, zobaczyłam tam również krew. Bolało mnie kilka dni, a później przestało. Od 2 tyg znowu mam taki sam problem. Przy oddaniu twardego dużego stolca zaczął bolec mnie odbyt i od nowa krwawić. Wczoraj miałam zatwardzenie i dzisiaj nawet przy kichaniu czy kaszleniu czyje mocny ból i krew. Boli mnie nawet przy dotknięciu. Nie mogę udać się do lekarza, bo jestem poza granica kraju. Proszę o jakieś porady.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy na badanie ginekologiczne przez odbyt trzeba się jakoś przygotować?

Dzień dobry, mam skierowanie na USG ginekologiczne przez odbyt. Czy powinnam się na nie jakoś specjalnie przygotować? Podobnie jak do kolonoskopii? Będę wdzięczna za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie badania wykonać gdy pojawia się krew w stolcu?

Witam, skąd krew w kale, potrafi kapać z odbytu, przy stolcu i być w nim zbita. Jakie badania wykonać (kolonoskopia była robiona). Mam chory kręgosłup i problemy hormonalne. Jakie badania wykonać? Dlaczego pacjent musi sam szukać, a lekarz prowadzący rozkłada ręce.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tymi objawami zapalenia odbytu?

Ponad 2 miesiące temu miałem intymny kontakt. Był to jedynie kontakt oralny z mojej strony. Dwa tygodnie temu pojawiły się u mnie objawy zapalenia odbytnicyból, zaparcia, biała wydzielina w stolcu i uczucie pełności. Czasem zauważałem też... Ponad 2 miesiące temu miałem intymny kontakt. Był to jedynie kontakt oralny z mojej strony. Dwa tygodnie temu pojawiły się u mnie objawy zapalenia odbytnicyból, zaparcia, biała wydzielina w stolcu i uczucie pełności. Czasem zauważałem też niewielkie ilości krwi. Podejrzewałem, że to z powodu mojego aktualnego — siedzącego trybu życia i dużej ilości stresu. Dolegliwości odbytu się złagodziły znacząco po tygodniu, ale wczoraj pojawiły się lekkie objawy zapalenia cewki moczowej, przy okazji z cewki sączy się biały płyn — jakby typowy objaw rzeżączki. Czy rzeżączka może objawić się po 1,5 miesiącu od kontaktu intymnego? Czy, mimo że nie doszło do zbliżenia analnego, mogło dość do zakażenia odbytnicy? Zapalenie cewki próbowałem leczyć furaginą, ale nie pomogła. Skończyło się na bólu głowy, który utrudnił funkcjonowanie. Dodam, że dość często cierpię na zapalenie pęcherza od czasów nastoletnich i furaginę zawsze mam pod ręką.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Czy to może być spowodowane lekami?

Witam mam hemoroidy proktologa przepisal czopki ,symbiosys i rebutestin, od 2 dni mam żółty śluz z odbytu czy to może być spowodowane lekami?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić przy obfitych krwawieniach z odbytu?

Witam chciałam się dowiedzieć czy nie leczone może doprowadzić coś do poważniejszego Ból odbytu Krew leci mocna przy wypróżnianiu brzuch boli Na nic siły nie mam a czasem wymiotować się chce Nie leczę tego od 6 lub 7 miesiecy czy... Witam chciałam się dowiedzieć czy nie leczone może doprowadzić coś do poważniejszego Ból odbytu Krew leci mocna przy wypróżnianiu brzuch boli Na nic siły nie mam a czasem wymiotować się chce Nie leczę tego od 6 lub 7 miesiecy czy coś może się stać Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Jak pozbyć się tego ciała obcego z odbytu?

Witam, ma naprawdę niepokojacy problem kolega dla zartu włożył mi ciało obce do odbytu. Próbowałem je usunąć naturalnie lecz bezskutecznie. Kał na szczęście wyszedł bez większego problemu dlatego przynajmniej nie ma zaparacia lecz ciało obce nadal tam zostało. Co mam... Witam, ma naprawdę niepokojacy problem kolega dla zartu włożył mi ciało obce do odbytu. Próbowałem je usunąć naturalnie lecz bezskutecznie. Kał na szczęście wyszedł bez większego problemu dlatego przynajmniej nie ma zaparacia lecz ciało obce nadal tam zostało. Co mam robić czy jak udam sie na SOR to czy będę musiał kogoś o tym powiadomić? Ponieważ jest to dla mnie bardzo wstydliwe.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy krwawienie z odbytu przy infekcji jest możliwe?

Dzień dobry, od 3 dni jestem chora (kaszel, katar, ból głowy, stan podgorączkowy). Od 2 dni mam rozwolnienie i kilka razy dziennie jestem w toalecie, dziś 3 dnia przy podcieraniu zauważyłam jasno czerwoną krew z odbytu. Czy to... Dzień dobry, od 3 dni jestem chora (kaszel, katar, ból głowy, stan podgorączkowy). Od 2 dni mam rozwolnienie i kilka razy dziennie jestem w toalecie, dziś 3 dnia przy podcieraniu zauważyłam jasno czerwoną krew z odbytu. Czy to może być początek raka? Z jakim lekarzem i na jaką konsultacje powinnam się umówić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego czuję ból przy próbie współżycia?

Mam pytanie ponieważ z chłopakiem chcieliśmy ostatnio przeżyć swój pierwszy raz. Jednak problem pojawił się już przy wkładaniu palca do pochwy. Bez problemu udało się włożyć cały palec jednak gdy chłopak przesunął palec w kierunku odbytu to czułam... Mam pytanie ponieważ z chłopakiem chcieliśmy ostatnio przeżyć swój pierwszy raz. Jednak problem pojawił się już przy wkładaniu palca do pochwy. Bez problemu udało się włożyć cały palec jednak gdy chłopak przesunął palec w kierunku odbytu to czułam piekący ból. Pojawiał się on też na mniejszej głębokości, ale w tym miejscu bliżej odbytu. Czy to może być błona dziewicza? Czy można w ten sposób coś uszkodzić, czy nie mieć takich obaw? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można łączyć różne formy stosowania NLPZ?

Dzień dobry, przez 4 dni stosowałam czopki doodbytnicze hemkortin hc (1x1) z polecenia lekarza na szczeline odbytu i stan zapalny. Dzisiaj rozłożyło mnie przeziębienie, chciałam się dowiedzieć czy mogę stosować preparaty z ibupromem? (Hemkortin zastosowalam wczoraj na noc... Dzień dobry, przez 4 dni stosowałam czopki doodbytnicze hemkortin hc (1x1) z polecenia lekarza na szczeline odbytu i stan zapalny. Dzisiaj rozłożyło mnie przeziębienie, chciałam się dowiedzieć czy mogę stosować preparaty z ibupromem? (Hemkortin zastosowalam wczoraj na noc ostatni raz) nie wiem także co dalej przepisze lekarz, więc chciałabym się także zapytać czy nlpz w czopkach można stosować np z ibupromem/innymi nlpz doustnymi?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki silny ból podbrzusza?

Dzień dobry, pierwszy raz w zyciu spotkala mnie taka sytuacja. Poszłam do toalety sie wyproznic. Jednak zaskoczył mnie ogromny ból podbrzusza i odbytu przy oddawaniu stolca. Bol posbrzusza byl tak silny ze przez chwile myslalam ze strace przytomnosc. Po... Dzień dobry, pierwszy raz w zyciu spotkala mnie taka sytuacja. Poszłam do toalety sie wyproznic. Jednak zaskoczył mnie ogromny ból podbrzusza i odbytu przy oddawaniu stolca. Bol posbrzusza byl tak silny ze przez chwile myslalam ze strace przytomnosc. Po kilkudziesieciu minutach udalo mi sie zejsc z toalety jednak przy kazdym ruchu i przy najmniejszym nacisku podbrzusze boli nie wyobrazalnie. Aktualnie udalo mi sie doczlapac do wanny i wzielam goraca kapiel. Bol powoli przemija. Co ta sytuacja mogla oznaczac?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazują te czarne zmiany w stolcu?

Dzien dobry... w kale zauważyłem czarne kropki... w przyblizeniu (lupa) wyglada to jak klebek włosów... do tego krwawienia z odbytu z sluzowata wydzielina .... przelewanie się w brzuchu...z morfologii podwyższone eozynofile... ogólnie złe samopoczucie... brałem Zentel na pasożyty ale nie zauważyłem żadnej poprawy. Z góry dziękuję za sugestie...
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mam objawy hemoroidów?

Czy pęcznienie odbytu przy wydalaniu to hemoroidy zewnętrzne? Nie ma żadnych innych objawów, a spuchnięte obrzeża odbytu wracają do normy po kilku minutach od skorzystania z toalety. Czy ewentualnie trzeba to leczyć?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty