Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 5 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gastroenterologia: Pytania do specjalistów

Czy powinnam przyjmować jakiś lek na stałe?

Dzień dobry, 7lat temu gastroskopia, bakterie helikobacter i przewlekły stan zapalny żołądka. Wyleczone. Czasami miewam niestrawności, pieczenie uczucie ciężaru w żołądku. Czy powinnam przyjmować jakiś lek na stałe? Czy warto pić siemię lniane osłonowo?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego miewam te nudności mając 20 lat?

Witam. Jestem meżczyzną lat 20. Od około roku występują nudności zawsze rano a czasem trwające cały dzień. Nasilają się po przebudzeniu oraz przed i po spożyciu posiłku. Wykonana gastroskopia nie ujawniła nic nieprawidłowego. Mam wrażenie, że wszystkim się przejmuje i... Witam. Jestem meżczyzną lat 20. Od około roku występują nudności zawsze rano a czasem trwające cały dzień. Nasilają się po przebudzeniu oraz przed i po spożyciu posiłku. Wykonana gastroskopia nie ujawniła nic nieprawidłowego. Mam wrażenie, że wszystkim się przejmuje i wszystko mnie stresuje. Czy mogą być to nudności psychogenne? Jaka może być inna potencjalna przyczyna lub ewentualnie u lekarza jakiej specjalizacji szukać pomocy ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę trenować MMA mając wrzody żołądka?

Czy mogę trenować MMA mając wrzód żołądka? Zaczynam leczenie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy można łączyć Forlax i alkohol?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie leku forlax i alkoholu. Wypiłam jedną saszetkę forlax . Czy tego samego dnia mogę pić alkohol? Lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego ani nie rozkłada. Zostanie wydalony. A na ulotce nie ma informacji... Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie leku forlax i alkoholu. Wypiłam jedną saszetkę forlax . Czy tego samego dnia mogę pić alkohol? Lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego ani nie rozkłada. Zostanie wydalony. A na ulotce nie ma informacji o alkoholu. Wzięłam lek na zaparcia.Nie przygotowuję się do żadnych badań. 2 tyg temu zmieniłam dietę , która jak widać mi nie posłużyła.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy można spróbować rozpuścić go lekami?

Czy 7mm złóg w pęcherzyku żółciowym jest wskazaniem do operacji usunięcia pęcherzyka? Czy można spróbować rozpuścić go lekami? Nie mam żadnych kolek, bóli, czasem coś zakluje delikatnie pod prawym zebrem, ale te kłucia występują też pod lewym żebrem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy możliwa jest gastroskopia przy chorobie błony śluzowej gardła?

Od kilku miesięcy mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła/leczone bez efektów/.Za 4 dni mam mieć przeprowadzone badanie kolonoskopi i gastroskopi w znieczuleniu ogólnym. Czy w tym przypadku mogę mieć przeprowadzone te badania?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak mam interpretować wynik kolonoskopii?

Witam, do wizyty mam jeszcze sporo czasu ,a bardzo niecierpliwie się wynikiem zatem bardzo proszę o interpretację wyniku kolonoskopii otóż tak błona śluzowa jelita grubego przekrwiona obrzęknięta bez cech morfologicznych aktywnego zapalenia choruję na colitis ulcerosa od 23 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ta jasna krew z odbytu jest powodem do niepokoju?

Kilkanaście dni temu zauważyłem świeżą krew na papierze toaletowym.Tylko na papierze była. Gastrskopia i kolonoskopia wykonana 5 miesięcy temu.Żadnych zmian nie wykazała oprócz gastropatii grudkowej. Cały czas mi się odbija i czuję dyskomfort w podbrzuszu. Nie wiem co to może... Kilkanaście dni temu zauważyłem świeżą krew na papierze toaletowym.Tylko na papierze była. Gastrskopia i kolonoskopia wykonana 5 miesięcy temu.Żadnych zmian nie wykazała oprócz gastropatii grudkowej. Cały czas mi się odbija i czuję dyskomfort w podbrzuszu. Nie wiem co to może być ? Kilka dni zrobiłem również badanie na marker CEA 3.2 ng/ML. Czy ten wynik wyklucza zmiany nowotworowe ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak postępować w przypadku takich wyników gastroskopii?

Jak ocenic wynik badania po gastroskopii. Przelyk prawidlowy.linia z regularna na gornej granicy faldow zaladkowych.wpust sklepienie zaladka prawidlowe.Blona sluzowa trzonu i antrum zaczerwieniona odzwiernik drożny.opuszka dwunastnicy i dalsza częsć dwunastnicy prawidlowa test urezowy ujemny. Gastropatia rumieniowa jestem 7 miesiecy po... Jak ocenic wynik badania po gastroskopii. Przelyk prawidlowy.linia z regularna na gornej granicy faldow zaladkowych.wpust sklepienie zaladka prawidlowe.Blona sluzowa trzonu i antrum zaczerwieniona odzwiernik drożny.opuszka dwunastnicy i dalsza częsć dwunastnicy prawidlowa test urezowy ujemny. Gastropatia rumieniowa jestem 7 miesiecy po leczeniu wczesniej mialam wynik dodatni i okropne bole brzucha i nadzerki a na ta chwile czuje dalej pobolewania i czy mam brac dexilant 60 i zirid. Az do ustapienia objawow bo jak odstawiam to znowu nie moge nic jesc czy to sie zagoi moje pierwsze badanie bylo ze mam przewlekly aktywny naciek zapalny zaladka( non atrophic gastritis) i czy powinam sie umowic na kolejna wizyte czy. Brac leki i jak dlugo bo one tez maja akutki unoczne moze sa jakies naturalne sposoby zeby to zaleczyc z gory dziekuje pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ból brzucha i barku może mieć coś ze sobą wspólnego?

Często mnie boli brzuch po lewej stronie u góry. I lewy bark . Kiedyś leczyłam się na rwę barkowa. Ból brzucha jest dosyć ostry i kujący , i często jednocześnie boli bark. Czy ból brzucha i barku może mieć coś ze sobą wspólnego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy zgaga ma związek z lękiem uogólnionym?

Czy jednym z objawów zespołu lęku uogólnionego może być zgaga?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego moje stolce są rzadkie i żółte?

Dzień dobry , Dzisiaj odebrałem wyniki : Morfologia wszystkie parametry w normie ; Próby wątrobowe : ALAT 19 maks.40 / aspat 14 maks. 40 / bilurbina 0,6 maks. 1,2/ Gamma GT 27 maks 55 l fosfataza alkaliczna 78 maks. 115... Dzień dobry , Dzisiaj odebrałem wyniki : Morfologia wszystkie parametry w normie ; Próby wątrobowe : ALAT 19 maks.40 / aspat 14 maks. 40 / bilurbina 0,6 maks. 1,2/ Gamma GT 27 maks 55 l fosfataza alkaliczna 78 maks. 115 / cholesterol całkowity 160 maks. 190 . Wszystkie parametry w normie . TRÓJGLICERYDY 253 MAKS 150 . Moje objawy to odbarwiony stolec na żółto często rzadki . Lekarz pierwszego kontaktu podejrzewa włóknienie wątroby i dał skierowanie na USG jamy brzusznej . Jednak kolejki są tak duże że USG mam dopiero za 2 miesiące . Czy takie wyniki rzeczywiście mogą świadczyć o tak poważnym stanie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego biegunki nawracają?

Dzień dobry! Mam problem z nawracającymi biegunkami. Ciagle wracają i mnie męczą aktualnie biorę probiotyki i maślan sodu ale i tak wracają . 2 lata temu miałem robiona gastroskopię oraz kolonoskopię Wszystkie wyniki prawidłowe wraz z morfologia którą staram... Dzień dobry! Mam problem z nawracającymi biegunkami. Ciagle wracają i mnie męczą aktualnie biorę probiotyki i maślan sodu ale i tak wracają . 2 lata temu miałem robiona gastroskopię oraz kolonoskopię Wszystkie wyniki prawidłowe wraz z morfologia którą staram się robić na bierząco nigdy żadnych odchyleń od normy . Nie mam pojęcia o co chodzi a jest to bardzo męczące proszę o pomoc . Wiek 27 lat Płeć mężczyzna
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym nasileniem refluksu?

Witam, mam 33 lata i od kilku cierpię na straszny refluks.. objawy są tak nasilone w tejchwili ze nie funkcjonuje, rano wstaje z bólem od nadbrzusza aż do gardła i z takim samym bólem zasypiam.. jestem osłabiona, mam silne... Witam, mam 33 lata i od kilku cierpię na straszny refluks.. objawy są tak nasilone w tejchwili ze nie funkcjonuje, rano wstaje z bólem od nadbrzusza aż do gardła i z takim samym bólem zasypiam.. jestem osłabiona, mam silne zawroty i mdłości. Takie objawy mam od czerwca w rożnym nasileniu, od dwóch miesięcy biore Polprazol najpierw 40mg teraz 20mg, leki nic nie pomogły.. nie jestem w stanie stosować diety lekkostrawnej bo mam hipoglikemie reaktywna i fatalnie się czuje po Np białym pieczywie do tego biore siofor 3x500mg .. w gastroskopii Ok nie mam helico ani zapalenia jedynie przepuklina. Wzdęcia brzucha, przelewanie, bóle, w jelitach mam odczucie jakby wędrował po nich balonik z powietrzem który rośnie. Nie mam celiakii, kolonoskopia w porządku. Żyje w męczarni, mam dni kiedy nie wychodzę bo te objawy trwają po kilka godzin, najbardziej dokuczliwy jest ból przełyku i gardła takie ciągniecie oraz to dziwne uczucie słabości, mdłości. Sytuacja bez wyjścia bo jednak kluczowa jest dieta której nie mogę stosować..proszę o jakaś wskazówkę bo nie daje rady..
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy glista ludzka powoduje krwawienia z odbytu?

Witam, jestem chłopakiem i mam 18 lat. Mój problem to glizda ludzka. Przez 2-3 miesiące na papierze miałem kropki krwi przy podcieraniu się, potem ten problem ustał lecz pojawił się śluz w kale. Byłem u lekarza on mi przepisał badania... Witam, jestem chłopakiem i mam 18 lat. Mój problem to glizda ludzka. Przez 2-3 miesiące na papierze miałem kropki krwi przy podcieraniu się, potem ten problem ustał lecz pojawił się śluz w kale. Byłem u lekarza on mi przepisał badania krwi i kalu wyszło wszystko dobrze tylko lekkie zapalenie jelit. Moja mama stwierdziła ze zrobimy badania na pasożyty i wyszła glizda ludzka. Przy tym pasożycie możliwe jest że leci krew przy wypróżnianiu się? Dodam ze to były małe kropki i ogólnie wszystkie dolegliwości trwają około 5 miesięcy. Przyjąłem już na nią leki.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tą ciągłą zgagą?

Witam. Od około 3 lat męczy mnie niemal nieustannie zgaga. Kilka miesięcy temu doszły obawy refluksu które nasilają się wieczorami i nocą. Zażywanie polprazolu pomaga tylko na chwilę. Mam też duże problemy z apetytem chociaż bardzo często mam uczucia... Witam. Od około 3 lat męczy mnie niemal nieustannie zgaga. Kilka miesięcy temu doszły obawy refluksu które nasilają się wieczorami i nocą. Zażywanie polprazolu pomaga tylko na chwilę. Mam też duże problemy z apetytem chociaż bardzo często mam uczucia ssania w żołądku. Mniej więcej od roku jest też problem z wyproznianiem. Nawet 8 razy na dobę pojawiają się wodniste stolce . Zaobserwowalam też śluz w stolcu. Często też wyemituje ale samym kwasem z żołądka. Nie miałam jeszcze żadnych badań. Nie wiem czy powinnam się martwić tymi obiawami czy po prostu stosować jakieś suplementy. Proszę o poradę
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mój kał jest koloru żółtego?

Witam mam 27 lat od dawna cierpię na biegunki i zaparcia, dodam że kal jest luźnej konsystencji jasno brązowy, bardziej podchodzi pod kolor żółty, zaczolem sporzywac błonnik rana i Wieczorem, jest poprawa bo stolce nie są luźne wodniste tylko... Witam mam 27 lat od dawna cierpię na biegunki i zaparcia, dodam że kal jest luźnej konsystencji jasno brązowy, bardziej podchodzi pod kolor żółty, zaczolem sporzywac błonnik rana i Wieczorem, jest poprawa bo stolce nie są luźne wodniste tylko są to uformowane stolce z tym że żółte, kiedyś stosowałem xifaxan który lekarz przepisał i po tym było wszystko ok, z tym że miałem go na tydz po wykorzystaniu xifaxanu wszystko wróciło, wtedy za czołem właśnie pić ten błonnik, tylko że kal jest żółty, prawie, brzuch nie boli żadnych innych objawów, bardzo proszę o odp
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten wynik badania brzucha?

Od kilku dni boli mnie brzuch po lewej stronie u góry. W tym miejscu mam dren od zastawki komorowo- otrzewnowej. 3 tygodnie temu miałam wymieniony dren w brzuchu. Zastawkę mam z powodu wodogłowia wrodzonego. Brzuch mnie boli aż czasami kuje.... Od kilku dni boli mnie brzuch po lewej stronie u góry. W tym miejscu mam dren od zastawki komorowo- otrzewnowej. 3 tygodnie temu miałam wymieniony dren w brzuchu. Zastawkę mam z powodu wodogłowia wrodzonego. Brzuch mnie boli aż czasami kuje. I nie wiem czy to może być związane z brzuchem ale boli mnie lewy bark . Co mam robić ? Jakie badania zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mogę zostać zakwalifikowana do operacji żołądka?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy z moimi parametrami zostałabym zakwalifikowana do przeprowadzenia operacji żołądka. Od lat zmagam się z otyłością, próbowałam odchudzać się na własną rękę, z pomocą dietetyka, Chodakowska i inne cuda. Niestety zawsze waga wraca wraz... Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy z moimi parametrami zostałabym zakwalifikowana do przeprowadzenia operacji żołądka. Od lat zmagam się z otyłością, próbowałam odchudzać się na własną rękę, z pomocą dietetyka, Chodakowska i inne cuda. Niestety zawsze waga wraca wraz z utratą chęci. W związku z pracą zmianową (pracuje w szpitalu jako pielegniarka) nie zawsze jestem również w stanie tej diety trzymać przez co mam napady wilczego głodu. Moja waga wynosi 95 kg, mam 164 cm wzrostu. Choruje na PCOS, insulinooporność. W związku z przyjmowaną metforminą 2000 mg doszło do biegunek w wyniku czego hemoglobina jest równa 7,4, sód oraz potas również na pograniczu. Poziomy glikemii na czczo wahają się od 90 do 130 mmol, cukrzyca niepotwierdzona. Proszę o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Co oznaczają moje wyniki badania?

Aparat bez premedykacji wprowadzono do części pozaopuszkowej dwunastnicy. Krtań oceniono. Przełyk i okolica wpustu endoskopowo bez zmian. Ściany żołądka podatne na insufiację powietrza. Jeziorko śluzowe mierne. Błona śluzowa okolicy przedodźwiernikowej przekrwiona. Pobrano wycinek do badania hist pat. Odzwiernik drożny. Opuszka... Aparat bez premedykacji wprowadzono do części pozaopuszkowej dwunastnicy. Krtań oceniono. Przełyk i okolica wpustu endoskopowo bez zmian. Ściany żołądka podatne na insufiację powietrza. Jeziorko śluzowe mierne. Błona śluzowa okolicy przedodźwiernikowej przekrwiona. Pobrano wycinek do badania hist pat. Odzwiernik drożny. Opuszka XII cy i dalsza uwidoczniona część dwunastnicy niezmieniona. W inwersji bz. Proszę o wyjaśnienie wyniku.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty