Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z wypróżnianiem: Pytania do specjalistów

Czy w moim przypadku konieczna będzie wizyta u lekarza?

Zaczęło się to ok. jakieś dwa lata temu. W momentach, gdy stresowałem się chciało mi się do toalety. Czasami były to zaparcia, a czasami biegunki. Objawy nasiliły się w marcu 2020 r., ale mało mi to wtedy przeszkadzało,... Zaczęło się to ok. jakieś dwa lata temu. W momentach, gdy stresowałem się chciało mi się do toalety. Czasami były to zaparcia, a czasami biegunki. Objawy nasiliły się w marcu 2020 r., ale mało mi to wtedy przeszkadzało, bo wcale wtedy nie musiałem wychodzić, jednak nastał czas, w którym musiałem wrócić do szkoły ( wtedy w jakiś sposób zapanowałem nad stresem, ciągle myślałem, że mogę wyjść do toalety i tak bardzo mi się nie chciało) Byłem na wakacjach - tam też wystarczyło, że raz skorzystam z toalety i dawało mi to "względny spokój" (ale wtedy problem zmienił się na ciągłe chodzenie do toalety oddawać mocz - co chwilę mi się chciało) Od września do listopada problemu nie czułem, bo chyba wtedy nad nim zapanowałem, przed szkołą szedłem do toalety, wypróżniałem się i to dawało mi spokój, jednak w grudniu pewne sytuacje znowu przypomniały mi o tym, że mam problem, była przerwa w nauce stacjonarnej ( nauka zdalna ) i wtedy problem znowu się pogłębił. Ciągle chcę mi się do toalety, mówiąc szczerze moja dieta jest dość niezdrowa ( ale przed ważnymi wydarzeniami dwa trzy dni wcześniej odżywiam się zdrowo ) to i tak nic nie daje. Najbardziej stresuję się na lekcjach, na których wiem, że nie mogę wyjść do toalety, a najbardziej boję się tego, że wf byłby na dworze - tam to już kompletnie nie mam gdzie pójść do toalety ( ciągle myślę, że wf może być na dworze, może teraz nie, ale taki czas będzie, a ja nie wiem, jak sobie z tym poradzę.)Przez to wszystko izoluję się - nigdzie nie wychodzę, odmawiam wszystkim wyjściom ze znajomymi. Wróciłem nawet z Kościoła, bo po prostu bałem się, że za chwilę będzie mi się chciało do toalety. To wszystko mnie już przytłacza i nie mam na to wszystko siły... Czy da się na to samemu poradzić coś, czy tu już potrzebna jest wizyta u lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy to plamienie po okresie to powód do zmartwień?

Dzień dobry. Czy plamienie po okresie tak do 2 tygodni to powód do zmartwien? Oprócz plamien jest wzdęty brzuch klocie w pachwinach , bolesne wypróżnianie. Po 2 tygodniach plamien już nie ma ale brzuch pobolewa. Czym to może być spowodowane?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może być przyczyną tych wzdęć i problemów z wypróżnianiem?

Od kilku lat zmagam się z nastęującym problemem. Zaczęło się od nagłego wzdęcia - powstało w ciągu kilku godzin, bez żadnej wyraźnej przyczyny. Od tej pory mój brzuch jest rozdęty, rozdęcie nie ustępuje mimo prób zmian diety i wykluczania produktów... Od kilku lat zmagam się z nastęującym problemem. Zaczęło się od nagłego wzdęcia - powstało w ciągu kilku godzin, bez żadnej wyraźnej przyczyny. Od tej pory mój brzuch jest rozdęty, rozdęcie nie ustępuje mimo prób zmian diety i wykluczania produktów ciężkostrawnych. Zauważyłem że znacznie pogorszyło mi się trawienie tłuszczy i laktozy - po ich spożyciu brzuch rozdyma się jeszcze mocniej i trwa to ok 24 godzin. Po zjedzeniu dosłownie czegokolwiek mam w brzuchu przelewanie, bąblowanie, ale nie skutkuje to wydalaniem gazów. Często pojawia się ucisk pod prawym żebrem i rozpierające bóle w prawej części brzucha. Ostatnio zauważyłem że w czasie silniejszych epizodów prawa część brzucha jest większa o ok 1 cm od lewej - jest to bardzo widoczne gołym okiem patrząc z góry. Do tego wystęują problemy z wypróżnianiem, które zajmuje o wiele dłużej niż normalnie. Zauważyłem też że po dobrym, całkowitym wypróżnieniu, objawy są mniejsze, ale rzadko udaje się to osiągnąć. Wykonałem wiele badań krwi (w tym próby wątrobowe), moczu, kału, badania USG nie wyazały nic poza zwięszoną ilością gazów. Co może być przyczyną? Jak się leczyć? Jakie niestandardowe badania wykonać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co sugeruje taki dyskomfort oraz zmiana struktury stolca?

Dzień dobry. Od około 2-3 miesięcy czuję dyskomfort zlokalizowany pomiędzy (patrząc na budowę zeber - pomiedzy wyrostkiem mieczykowatym a chrząstkami żebrowymi po lewej stronie) - dyskomfort jest w środku, pod żebrami. Jest to ucisk. Dodatkowo bolą mnie plecy w krzyżu,... Dzień dobry. Od około 2-3 miesięcy czuję dyskomfort zlokalizowany pomiędzy (patrząc na budowę zeber - pomiedzy wyrostkiem mieczykowatym a chrząstkami żebrowymi po lewej stronie) - dyskomfort jest w środku, pod żebrami. Jest to ucisk. Dodatkowo bolą mnie plecy w krzyżu, czuję dość stałe parcie na stolec, jednak wypróżniam się około 4 razy dziennie (stolce nie są tak jednolite jak kiedyś, często są poszarpane lub jest ich kilka mniejszych). Nie mam gorączki, mam apetyt, miałem 2 razy robione USG - wszystko ok. Kolonoskopia 6 lat temu - wszystko ok. Gastroskopia podobnie - stwierdzono refluks i Helicobacter - tez ok 6 lat temu. Aktualnie martwi mnie ten ucisk/dyskomfort oraz zmiana struktury stolca.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co mogą oznaczać te stolce tłuszczowe?

Witam mam pytanie odnośnie stolców tłuszczowych. Rok temu miałem robioną gastroskopię zdiagnozowano u mnie refluks przełykowo żołądkowy. Bardzo się niepokoję co to może być. Występuję też nadprodukcja gazów. Miałem robione też usg brzucha wszystko wyszło ok. Badania krwi też okej.... Witam mam pytanie odnośnie stolców tłuszczowych. Rok temu miałem robioną gastroskopię zdiagnozowano u mnie refluks przełykowo żołądkowy. Bardzo się niepokoję co to może być. Występuję też nadprodukcja gazów. Miałem robione też usg brzucha wszystko wyszło ok. Badania krwi też okej. Proszę o pomoc jakie badania zrobić i co wogule dalej robić
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie wypróżnianie powinno mnie niepokoić?

Dzień dobry moja córka ma 3 miesiące i 4 dni. Mamy problemy z kupą na początku robiła codziennie teraz 5dni,6dni, 10dni (dałam czopek) 7dni (dałam czopek) i teraz 4 dni (nadal czekam). Kupy są lekko zielono-zolte, gęste ale nie rzadkie.... Dzień dobry moja córka ma 3 miesiące i 4 dni. Mamy problemy z kupą na początku robiła codziennie teraz 5dni,6dni, 10dni (dałam czopek) 7dni (dałam czopek) i teraz 4 dni (nadal czekam). Kupy są lekko zielono-zolte, gęste ale nie rzadkie. Mimo, że robi tak rzadko kupę to jest nadal pogodna, nie napina się, nie płacze. Karmie wyłącznie piersią i podaje jej dicoflor. Byłam u pediatry to każe podawać czopki, a inni lekarze, że mam obserwować. Czy tak rzadko robione kupy są norma, czy powinnam się nie pokroić? Proszę o pomoc i ewentualnie pokierować mnie to jakiego lekarza powinnam się zgłosić
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może być przyczyną tych dolegliwości u 20-latka?

Witam od jakiegoś czasu mam codzienne bóle brzucha najczęściej nadczo. Wrażenie niepełnego wypróżnienia do tego kał jest średnicy kciuka. Częste zgagi i gazy w większej ilości co może byc tego przyczyną?
odpowiada 4 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Lek. Bianka Małczuk
Lek. Bianka Małczuk
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się tego problemu z wypróżnianiem?

Problem z wypróżnianiem. Dzień dobry. Kobieta 30 lat. Od lat zmagam się z problemem z wypróżnianiem. Kał jest w postaci twardych zbitych kulek lub wręcz małych ziarenek. Dodatkowo wypróżnianie wymaga ode mnie dużego wysiłku. Pojawiają się też gazy ,uczucie Pełności,... Problem z wypróżnianiem. Dzień dobry. Kobieta 30 lat. Od lat zmagam się z problemem z wypróżnianiem. Kał jest w postaci twardych zbitych kulek lub wręcz małych ziarenek. Dodatkowo wypróżnianie wymaga ode mnie dużego wysiłku. Pojawiają się też gazy ,uczucie Pełności, ból żołądka. Wypróżnianiam się też dość rzadko około raz/ dwa razy na tydzień. Próbowałam leków na przeczyszczenie,ale działają zbyt gwaltownie albo wcale. Przestrzegam też diety bogatej w błonnik, warzywa i wodę. Co jeszcze powinnam zrobić?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to normalna ilość wypróżniania się w tygodniu?

Witam. Chirurg zdiagnozował u mnie hemoroidy, które po badaniu per rectum, zgodnie z zaleceniem, leczyłam Posterisanem. Średnio wypróżniam się ok. 3 razy w tygodniu. Czasem przy trudnym wypróżnianiu pojawia się niewielka krew na srolcu oraz spora ilość śluzu na... Witam. Chirurg zdiagnozował u mnie hemoroidy, które po badaniu per rectum, zgodnie z zaleceniem, leczyłam Posterisanem. Średnio wypróżniam się ok. 3 razy w tygodniu. Czasem przy trudnym wypróżnianiu pojawia się niewielka krew na srolcu oraz spora ilość śluzu na papierze. 1.Czy jest to normalna ilość wypróżniania się w tygodniu? Czy jest się czym martwić jeśli chodzi o wypróżnianie i ewentualne choroby? Dodam, że po kuracji na hemoroidy, wyniki badania krwi były w normie. Dzisiaj po raz pierwszy po tłustym posiłku pojawił się olowkowaty stolec. Czy jest to powód do dużego niepokoju? Dodam, że wyjątkowo po tłustym posiłku byłam najpierw raz w toalecie i tam stolec był normalny, a wieczorem pojawił się olowkowaty z niestrawiona reszta pokarmu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te objawy i czuje dziwny smak?

Dobry wieczór, Chciałbym się zapytać o moje zdrowie, które jest niepokojące. Od dłuższego czasu (jakoś od kilku dobrych miesięcy) mam dziwną przypadłość związaną z jedzeniem - czuję dziwny smak, nie potrafię go opisać bo nigdy takiego nie czułem, coś podchodzący... Dobry wieczór, Chciałbym się zapytać o moje zdrowie, które jest niepokojące. Od dłuższego czasu (jakoś od kilku dobrych miesięcy) mam dziwną przypadłość związaną z jedzeniem - czuję dziwny smak, nie potrafię go opisać bo nigdy takiego nie czułem, coś podchodzący pod zgliniznę, niekoniecznie z każdym ale na pewno w daniach lub produktach (np. paluszki solone), które mają powiązanie z solą lecz nie tylko, nawet mam dziwny smak do kanapki z pasztetem. Ogólnie własne gazy, stolec oraz mocz pachnie mi również specyficznym zapachem - totalną zglinizną. Ogólnie zauważyłem, że zapach jedzenia zmienia mi się na normalny wyłącznie gdy zatkam nos, więc prawdopodobnie jest to coś związane z nosem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może oznaczać ten śluz i krew?

Dzień dobry, mam problem z odbytem. Odkąd pamietam wydalam stolec ze śluzem. Od około 5-6 miesięcy podczas wycierania odbytu czasem zauważam krew na papierze, na stolcu jej nie dostrzegam. Prowadzę aktywny tryb życia, ostatnio robiłem wyniki krwi i były Ok.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy to może być wina tych tabletek?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini od 23dni. Ogólnie miałam problemy z wypróżnianiem się, ale od około 20dni nie jestem w stanie wypróżnić się bez "wspomagaczy". Czy to może być wina tych tabletek? Powinnam je zmienić od razu czy przyzwyczaić do nich organizm i brac je przez 3 miesiące?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co takiego powinnam zrobić przy tych problemach z wypróżnianiem? [PORADA EKSPERTA]

Dzień dobry, od 7 dni nie mogę się wypróżnić nie zadziałała lewatywa, picie siarczanu magnezu oraz dużej ilości wody, ani masaże i ćwiczenia, co powinnam robić w takiej sytuacji?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy w przypadku takich samych objawów mogę przyjąć ten lek?

Clostridium nawracające - mam 22 lata. W sierpniu brałam metronidazol i duomox na helicobakter. Miesiąc później straszna biegunka, ból brzucha, smród i 10 stolcow dziennie - wynik clos. Diff. Z toksynami a/b. Leczenie metronidazolem, objawy ustąpiły jednak tydzień... Clostridium nawracające - mam 22 lata. W sierpniu brałam metronidazol i duomox na helicobakter. Miesiąc później straszna biegunka, ból brzucha, smród i 10 stolcow dziennie - wynik clos. Diff. Z toksynami a/b. Leczenie metronidazolem, objawy ustąpiły jednak tydzień po zakończeniu terapii wszystko wróciło. Biegunka śluzowata jak galareta, cuchnąca, brzuch boli. Lekarz rodzinny dał mi wankomycyne 125mg 4 razy dziennie doustnie przez 10 dni, ale nie zlecił ponownego testu kału. Czy jeżeli objawy są takie same jak 1szym razem, to mogę brać wankomycyne bez obaw? Boje się ze to silny lek, a może moja biegunka to już nie clostridium. Co by Państwo wskazali? Jestem młoda, musze się uczyć i pracować a nie daje rady.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Do jakiego specjalisty się udać przy tych problemach z wypróżnianiem?

Witam, jestem kobietą i mam 24 lata. Od dłuższego czasu mam problem z prawidłowym opróżnianiem. Oddaję stolca może raz w tygodniu i to bardzo małą ilość. Zauważyłam też, że w moim organizmie jest bardzo dużo wody której nie potrafię się... Witam, jestem kobietą i mam 24 lata. Od dłuższego czasu mam problem z prawidłowym opróżnianiem. Oddaję stolca może raz w tygodniu i to bardzo małą ilość. Zauważyłam też, że w moim organizmie jest bardzo dużo wody której nie potrafię się pozbyć. Ponadto od kilku dni mam spuchnięte kostki u nóg. Staram się jeść w miarę regularnie, piję dużo wody. Do jakiego specjalisty powinnam się kierować oraz co mogę zrobić już na cito? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki wygląd stolca powinien mnie niepokoić?

Witam. Od dwóch dni zauważyłam u siebie że wydalany stolec ma kolor jasny i jest miękki a w środku znajdują się ciemne twarde kulki stolca. Czy jest się czym niepokoić? Czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Czy te testy ciążowe są wiarygodne?

Od 2 lat choruje na zespół jelita drażliwego. Od 2 miesięcy przechodzę zaostrzenie choroby. Brałam sibosgastrin i zmieniłam tydzień temu na sanprobi ibs przez problemy ze stolcem. Poprzednie okresy dostawałam między 26 a 29 dniem. Współżyje z mężem... Od 2 lat choruje na zespół jelita drażliwego. Od 2 miesięcy przechodzę zaostrzenie choroby. Brałam sibosgastrin i zmieniłam tydzień temu na sanprobi ibs przez problemy ze stolcem. Poprzednie okresy dostawałam między 26 a 29 dniem. Współżyje z mężem bez zabezpieczeń. Dzisiaj mam 31 dzień cyklu bez miesiączki. Współżycie nastąpiło w 18 i 21 dniu. Zrobiłam wczoraj oraz dzisiaj test ciążowy. Oba negatywne. Czy są one wiarygodne? Od 4 dni czuje się jakby miała dostać miesiączki jednak jej nie dostaje. Przy ogólnym bólu jelit i podbrzusza ciężko mi też rozróżnić jedno od drugiego. Od 2 dni nie mam prawie wgl śladu śluzu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy to normalne, że w takich sytuacjach mam problemy z wypróżnianiem?

Witam Mam problem z wypróżnieniem się kiedy ktoś jest na ścianą w pokoju ( takie zaparcie). Czuję ciśnienie na stolec ale mimo tego nie ma wyproznienia po około 1,5 dnia dostaję biegunki i wtedy wszystko się udaję czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być coś groźnego u 42-latki?

Witam mam od 3 tyg luźniejsze stolce nie są to biegunki ale nie jest to kał uformowany. Zawsze są niestrawione reszki pokarmu . Kał max 3 razy na dzień. Badania wątroba trzustka morfologia crp itd idealne.krew na utajona krew dodatni.nie mam bólu nie chudnę. Czy to coś złego
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może być przyczyną moich problemów z wypróżnianiem?

Dzień dobry od paru dni mam problem z wypróżnieniem, załatwiam się codziennie lecz z trudem, czuje niepełne oddanie stolca i wzięty brzuch. Jestem osoba stresującą się i ostatni rok miałam bardzo nerwowy jak i dzieciństwo czy to może być tego... Dzień dobry od paru dni mam problem z wypróżnieniem, załatwiam się codziennie lecz z trudem, czuje niepełne oddanie stolca i wzięty brzuch. Jestem osoba stresującą się i ostatni rok miałam bardzo nerwowy jak i dzieciństwo czy to może być tego skutek? Badania krwi mam dobre, w tym roku miałam robione z trzy razy. Mam zazwyczaj niskie ciśnienie ważę ok 52 kg przy wzroście 168. Proszę o poradę, dziękuje.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty