Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból klatki piersiowej: Pytania do specjalistów

Co oznaczają te bóle klatki piersiowej i lewej ręki?

Od kilku dni boli mnie lewa reka ale nie całą raz łokieć raz przedramię czasami dłoń i drętwieje są też raz zdążyło się bol pachy i czasami bol piersi albo serca niewiem po lewej stronie klatki piersiowej bol nie jest... Od kilku dni boli mnie lewa reka ale nie całą raz łokieć raz przedramię czasami dłoń i drętwieje są też raz zdążyło się bol pachy i czasami bol piersi albo serca niewiem po lewej stronie klatki piersiowej bol nie jest cały czas tylko co chwilę się pojawią usg piersi jest ok co może być przyczyną takich objawów?
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam bóle w klatce piersiowej podczas zasypiania?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam dziwną przypadłość. Ból w klatce piersiowej podczas zasypiania. Odczuwam dyskomfort i ucisk jedynie poczas zasypiania, nawet podczas leżenia i wypoczywania to się nigdy nie zdarzyło. Wydaje mi się wtedy, że serce jakby na moment... Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam dziwną przypadłość. Ból w klatce piersiowej podczas zasypiania. Odczuwam dyskomfort i ucisk jedynie poczas zasypiania, nawet podczas leżenia i wypoczywania to się nigdy nie zdarzyło. Wydaje mi się wtedy, że serce jakby na moment przestaje bić. Po pewnym czasie zasypiam. Jestem osobą zdrową, aktywną fizycznie, mam 29 lat, niedawno miałem badania medycyny pracy i lekarz powiedział, że serce "sportowo bije" - niestety nie zauważyłem żadnych prawidłowości co do pojawiających się objawów. Czasem się pojawiają, czasem nie. W jakim kierunku zrobić diagnostykę? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Na co wskazują bóle okolic łopatek?

Witam, mama ma 62 lata , dw tygodnie temu poślizgnęła się i upadła z impetem na plecy , od tej pory cały czas odczuwam bol w okolicy łopatek i poniżej w okolicy prawej nerki, bol też promieniuje do klatki piersiowej... Witam, mama ma 62 lata , dw tygodnie temu poślizgnęła się i upadła z impetem na plecy , od tej pory cały czas odczuwam bol w okolicy łopatek i poniżej w okolicy prawej nerki, bol też promieniuje do klatki piersiowej , ma wrażenie jakby ucisku, od razu zrobione było rtg które nie wykazało nic, czekamy również na wynik tomogarfu , lekarz na pierwszy rzut oka stwierdził że na tomografia nie widzi żadnych istotnych zmian, jak dlugo taki bol się może utrzymywać to już 2 tydzień
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co sugeruje taki dyskomfort oraz zmiana struktury stolca?

Dzień dobry. Od około 2-3 miesięcy czuję dyskomfort zlokalizowany pomiędzy (patrząc na budowę zeber - pomiedzy wyrostkiem mieczykowatym a chrząstkami żebrowymi po lewej stronie) - dyskomfort jest w środku, pod żebrami. Jest to ucisk. Dodatkowo bolą mnie plecy w krzyżu,... Dzień dobry. Od około 2-3 miesięcy czuję dyskomfort zlokalizowany pomiędzy (patrząc na budowę zeber - pomiedzy wyrostkiem mieczykowatym a chrząstkami żebrowymi po lewej stronie) - dyskomfort jest w środku, pod żebrami. Jest to ucisk. Dodatkowo bolą mnie plecy w krzyżu, czuję dość stałe parcie na stolec, jednak wypróżniam się około 4 razy dziennie (stolce nie są tak jednolite jak kiedyś, często są poszarpane lub jest ich kilka mniejszych). Nie mam gorączki, mam apetyt, miałem 2 razy robione USG - wszystko ok. Kolonoskopia 6 lat temu - wszystko ok. Gastroskopia podobnie - stwierdzono refluks i Helicobacter - tez ok 6 lat temu. Aktualnie martwi mnie ten ucisk/dyskomfort oraz zmiana struktury stolca.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej u 57-latki?

Moja mama lat 57 otrzymala taki wynik RTG klatki piersiowej. Mama ma przewlekly kaszel - wczesniej utozsamiany z astma. Ostatnio pojawily sie bole w klatce piersiowej. Co to moze oznaczac? Owalne zacienienie rzutujace sie na lewy zarys serca... Moja mama lat 57 otrzymala taki wynik RTG klatki piersiowej. Mama ma przewlekly kaszel - wczesniej utozsamiany z astma. Ostatnio pojawily sie bole w klatce piersiowej. Co to moze oznaczac? Owalne zacienienie rzutujace sie na lewy zarys serca pod dolnym biegunem lewej wneki - brak poprzednich badan do porównania-zaleca sie wykonanie TK klatki piersiowej w celu poszerznia diagnostyki. Pozostaly mia?sz plueny prawidlowo powietrzny. Wielkosc serca w normie. Bez zastoju w krazeniu malym. Bez plynu w jamach oplucnowych. Objety badaniem uklad kostny bez zmian.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy taki stan może wynikać z podrażnienia?

Dzień dobry jadłam makaron nitki dość gruby jednak jeden kawał wpadł w talerz i nie został ugotowany ,gdy jadłam zapomniałam i połknęłam a czasie połykania już miałam uczucie ,że coś blokuje mi gardło i ucisk trudność w połykaniu trwa do... Dzień dobry jadłam makaron nitki dość gruby jednak jeden kawał wpadł w talerz i nie został ugotowany ,gdy jadłam zapomniałam i połknęłam a czasie połykania już miałam uczucie ,że coś blokuje mi gardło i ucisk trudność w połykaniu trwa do teraz już 1 dzień, daje radę oddychać ,ale jest trochę ciężkie , boli mnie też są klatce piersiowej czy możliwe żeby kawałek surowego makaronu nitki został w przełyku czy to podrażnienie? Wybieram się do lekarza jeśli będzie nadal trwać.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy te dolegliwości u 24-latka mogą mieć związek z sercem?

Witam, mam pytanie... Kilka lat temu zaczęło mi piszczeć w lewym uchu, potem pisk pojawił się również w prawym uchu i dołączył do tego szum. Z każdym dniem zauważyłem, że pogarsza mi się wzrok (mam oczopląs który zaczął się... Witam, mam pytanie... Kilka lat temu zaczęło mi piszczeć w lewym uchu, potem pisk pojawił się również w prawym uchu i dołączył do tego szum. Z każdym dniem zauważyłem, że pogarsza mi się wzrok (mam oczopląs który zaczął się nasilać). Po jakimś czasie zauważyłem, że tętno bardzo mocno uderza mi w bębenki uszu (jakby chciało je rozwalić), zacząłemsię coraz gorzej czuć, doszły zawroty głowy, straszne, duszności, wszystko zaczęło mi się rozmywać przed oczami a dźwięki zlewać, straszne otępienie, bóle głowy, uczucie jakby serce biło za wolno (ogólnie uczucie jakbym miał zaraz zemdleć), jakby tego było mało doszły problemy ze snem i bóle w klatce piersiowej... Robiłem takie badania jak RM głowy bez kontrastu (wszystko ok), RM kręgów szyjnych kręgosłupa (wszystko ok), komputerowe badania błędnika (wszystko ok), morfologia (wszystko ok), tarczyca (wszystko ok), kardiolog (serce ok ale żeby mieć 100% pewności musiałbym zrobić badanie holtera, którego nie zrobiłem ponieważ zabrakło mi pieniędzy (wszystkie badania i wizyty były prywatnie). Mój ciśnieniomierz bardzo często pokazuje arytmię. Ja sam musiałem przestać pić kawę i palić papierosy ponieważ czułem jak serce przeskakuje mi po wypitej kawie a jak do tego doszedł papieros to już całkiem masakra... Wszystko zaczęło się gdy pracowałem w zakładzie meblowym jako pakowacz (codziennie dźwiganie ponad własne siły) Dodam, że zanim się to wszystko zaczęło to za bardzo nie dbałem o swoje zdrowie, piłem nawet 3 napoje energetyczne dziennie i paliłem bardzo dużo papierosów, przez stres i nerwy jakie miałem w życiu potrafiłem spalić 2 papierosy na raz... Do tego zła dieta i jak co weekend picie alkoholu do upadłego... No ogólnie rzecz biorąc nie dbałem o siebie. Tak się zastanawiam czy mogą to być jakieś problemy z sercem, krążeniem np arytmia? Byłem też u psychiatry bo stwierdziłem u siebie depresję i nerwicę lękową, zacząłem brać tabletki Trittico XR 150mg, jedyna poprawa jaką zauważyłem to taka, że oczopląs się trochę uspokoił a ja po tych tabletkach mogłem spać, celowo napisałem mogłem bo teraz jestem na dawce 300mg i często budzę się w nocy... Dodam tylko od siebie, że gdzieś tam w głębi czuję, że to jednak nie jest depresja czy nerwica lękowa a coś bardzo złego się ze mną dzieje tylko nie wiem dokładnie co wiem tylko tyle, że jest coraz gorzej... Ja bym obstawiał arytmię lub coś z krążeniem i bardzo się boję, że to wszystko skończy się udarem... Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Dlaczego mam to gniecenie w klatce piersiowej?

Dzień dobry, od kilku dni czuję gniotący i kłujący ból w klatce piersiowej, czasem promieniuje do gardła (takie dziwne uczucie pieczenia w gardle i piersiach przy przełykaniu śliny lub napiciu się czegoś). Ból najbardziej dokucza przy leżeniu na plecach... Dzień dobry, od kilku dni czuję gniotący i kłujący ból w klatce piersiowej, czasem promieniuje do gardła (takie dziwne uczucie pieczenia w gardle i piersiach przy przełykaniu śliny lub napiciu się czegoś). Ból najbardziej dokucza przy leżeniu na plecach i na boku ale tak naprawdę odczuwam go w każdej pozycji. Nie boli przy oddychaniu czy kaszlu. Odczuwam też dziwne uczucie przy przełykaniu jakby zatkania w klatce,ktore cofa sie do gardła. Zdiagnozowano u mnie refluks żoładkowo-przelykowy i przyjmuje Texibax 20mg po którym nastąpiła znaczna poprawa. Wizyta u lekarza prowadzącego dopiero za kilka tygodni. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mogę lecieć samolotem przy żółtej wydzielinie z dróg oddechowych?

Witam, We wtorek mam zaplanowany lot samolotem ale dziś zaczęłam czuć ból w prawym płucu przy głębszym oddechu i ból w trakcie kaszlu w obu płucach ( dwa dni wcześniej gorączka 39 która ustąpiła) czy ból w klatce piersiowej i żółtawa wydzielina jest przeciwwskazaniem do lotu ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego miewam te bóle w klatce piersiowej?

Witam mam 31 lat od dwóch dni zacząłem brać kreatyne dokładna nazwa to Creatine 1250,3x dziennie i czasem mam bóle w klatce piersiowej mam wrażenie że jak wezme tą tabletke to wtedy ten ból chwilowy się pojawia dodam że mam... Witam mam 31 lat od dwóch dni zacząłem brać kreatyne dokładna nazwa to Creatine 1250,3x dziennie i czasem mam bóle w klatce piersiowej mam wrażenie że jak wezme tą tabletke to wtedy ten ból chwilowy się pojawia dodam że mam przejściowy blok serca którego się nie leczy tak stwierdziła Pani Doktor,do tego przyjmuje Xanax na nerwice lękowa.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy moje lęki to depresja?

Dzień dobry, od czasu mojego wypadku samochodowego, miewam lęki, nocne spadki nastroju, koszmary czyli ogólny problem z zasypaniem łączący się ze zmęczeniem w ciągu dnia. Do tego czasem odczuwam pulsujący bol w klatce piersiowej tak jakby pod mostkiem lecz bardziej... Dzień dobry, od czasu mojego wypadku samochodowego, miewam lęki, nocne spadki nastroju, koszmary czyli ogólny problem z zasypaniem łączący się ze zmęczeniem w ciągu dnia. Do tego czasem odczuwam pulsujący bol w klatce piersiowej tak jakby pod mostkiem lecz bardziej na lewą stronę. Mam bardzo trzęsące się dłonie, oraz nie mogę usiedziec w miejscu bez nerowegi poruszania nogą(lub innymi częściami ciała) lub kolysania się. Cały czas towarzyszą mi natrętne myśli, że stanie mi się krzywda lub umrę (w największym stopniu przed snem). Zdarza mi się odczuwać zawroty serca, przez które panikuję. Czasem uda mi sie zasnąć bardzo szybko, przez co budzę się ze skurczem ciała i bezdechem. Dodatkowo za każdym razem gdy zasnę na plecach dostaje paraliżu sennego... Już nie wiem co mam zrobić, próbowałam herbatki ziołowe i medytacje, jednak działają one tylko chwilowo. Podejrzewałam się o nerwicę, bo przed wypadkiem też byłam bardzo nerwowa i miewałam ciężkie wahania nastrojów, ataków paniki itp, oraz przez to że jest to rodzinna choroba u mnie. Z drugiej strony moja starsza siostra ma takie same objawy i została zdiagnozowana z depresją. Stresuje się żeby pójść do lekarza i proszę o pomoc...
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach?

Witam jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach Bóle i zawroty głowy Ciężkość na klatce piersiowej na środku Pulsowanie żyły na szyj po lewej stronie było widać jak pulsuje Senność Zmęczenie Mrowienie twarzy Kłucie pod lewa piersią Mam niedoczynność tarczycy Oraz 8 nieznacznych zmian w mozgu tak mi wyszło na tomografii głowy Problemy z kręgosłupem 2 razy miałam rehabilitację
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego miewam te ataki bólu serca?

Witam od jakiegoś czasu zdarzają mi się ostre ataki bólu serca, ból w klatce piersiowej jest bardzo silny,dławiacy,kłujący, mam wrażenie ucisku, nie mogę złapać oddechu, ból czasem trwa kilkanaście minut.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają takie objawy u 26-latka?

Pacjent 26 lat. Od 2 tygodni kaszel z krwią o brązowym zabarwieniu. Ciężar na płucach, problemy z oddychaniem. Ból klatki piersiowej. Rtg klatki czyste. Przebyta ostatnio krótka infekcja, rzucone palenie kilka tygodni temu. Markery nowotworowe ujemne. Co to może być co robić? Lekarze nie mają żadnych pomysłów.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Z jakimi chorobami mogą mieć związek moje dolegliwości?

Witam, od kilku dni dokucza mi bardzo silny ból w klatce piersiowej. Gdy leżę i odpoczywam nie jest tragicznie ale jak wstaje i zaczynam troche chodzić i mocniej oddychać czuje bardzo, bardzo mocny ból w klace piersiowej. Byłem na... Witam, od kilku dni dokucza mi bardzo silny ból w klatce piersiowej. Gdy leżę i odpoczywam nie jest tragicznie ale jak wstaje i zaczynam troche chodzić i mocniej oddychać czuje bardzo, bardzo mocny ból w klace piersiowej. Byłem na pogotowiu miałem robione badania krwi, prześwietlenie klatki piersiowej, ekg i wszystko jest okej, minęło pieć dni a ja ledwo jestem w stanie pójść do sklepu 50metrów bo czuje rozrywający ból... dodatkowo od czasu do czasu płytko odkaszluje (rzadko) i mam też żółtawe gardło i ślinę (możliwe że przez gorszą higiene i nawodnienie w tych dniach chociaż pierwszy raz tak mam). Sam ból w klatce wydaję mi się że sie rozwijał i najpierw odczuwałem delikatne sensacje przez pare dni aż w końcu w dordze do domu już nie mogłem wytrzymać i z każdym krokiem i oddechem mocno mnie bolało. Jakie potencjalnie choroby/przyczyny których te wstępne badania nie wykluczyły mogą to być? I jakie nowe badania mogę zrobić żeby coś z tym zrobić i zdiagnozować?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy zapach spalenizny jest toksyczy?

Witam, Z powodu zmęczenia usnąłem ostatnio z włączonym piekarnikiem, w którym chciałem przygotować mrożoną pizze. Pizza oczywiście doszczętnie się spaliła a ja zorientowałem się dopiero po przebudzeniu i wtedy też wyłączyłem piekarnik. Było mocno czuć spalenizna w całym mieszkaniu (pokój... Witam, Z powodu zmęczenia usnąłem ostatnio z włączonym piekarnikiem, w którym chciałem przygotować mrożoną pizze. Pizza oczywiście doszczętnie się spaliła a ja zorientowałem się dopiero po przebudzeniu i wtedy też wyłączyłem piekarnik. Było mocno czuć spalenizna w całym mieszkaniu (pokój z aneksem kuchennym). Czy przebywanie przez całą noc w takim pomieszczeniu, gdzie czuć zapach spalenizmy i dymu z przypalajacego się piekarnika mógł wyrządzić długotrwałe szkody? Nie odczuwałem niepokojących objawów w postaci bólu głowy, kołatania w klatce piersiowej Czy problemów z oddychaniem
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy w RTG pokaże rozedmę płuc?

Dzidn dobry Paliłem 20 lat ponad 3 miesiące temu żuciłem palenie leczę się psychiatrycznie od 8 roku życia i od 3 miesięcy na tle psychicznym cały czas od rana do do wieczora wydmuchuje powietrze i od miesiaca mam niesamowite bóle... Dzidn dobry Paliłem 20 lat ponad 3 miesiące temu żuciłem palenie leczę się psychiatrycznie od 8 roku życia i od 3 miesięcy na tle psychicznym cały czas od rana do do wieczora wydmuchuje powietrze i od miesiaca mam niesamowite bóle w klatce piersiowej też w żebrach mam dusznosci saturacja spada do 90 procent automatyczna łapę powietrze bo mi czasami się tak zdaża ze brakuje mi powietrza mam bóle mięśni ze nie moge nic utrzymdc w rekach boję się że przez psychikę zrobiłem sobie rozedme płuc panie doktorze czy mogę zrobić sobie rtg pluc jak miałem robione 6 albo 7 rtg klatki piersiowej przodu a z bokami 8 albo 9 razy jeszcze miałem rtg kregoslupa to razem byłem naświetlany w tym roku 2022.r kolo14 razy z kręgosłupem.I chciałem za pytać czy mogę mieć zrobione rtg pluc bo kardiolog mi dala skierowanie jak można zrobić to chciałem się za pytać czy w rtg pokaże rozedme płuc bardzo proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak uporać się z takimi problemami w wieku 36-lat?

Dzień dobry. Może komuś wyda się glupie co tu wypisuje ale opowiem o problemie który męczy mnie więcej niż 25 lat a mam na chwilę obecną 36. Mam ciężka utajona depresje, widzę to po swoim zachowaniu . Potrafię w... Dzień dobry. Może komuś wyda się glupie co tu wypisuje ale opowiem o problemie który męczy mnie więcej niż 25 lat a mam na chwilę obecną 36. Mam ciężka utajona depresje, widzę to po swoim zachowaniu . Potrafię w pracy cieszyć się uśmiechać dowcipkować. Za jakiś czas czy to w pracy czy w domu czy u rodziców, zastygam w miejscu tzn zaczyna się gonitwa myśli, która mnie paraliżuje, jest mi nie dobrze, I proszę Boga o jak najszybszą śmierć. Są dni kiedy wszystko jest dobrze, ale są i dni kiedy całe moje życie wali się. Dostaje wolne z pracy, trzy cztery dni zamiast się cieszyć chwilami połykam tabletki na lepszy sen które dostaję od swojego psychiatry, przesypiam te dni. Oddalam się od znajomych, rodziny do której potrafiłem jeździć każda wolna chwile, teraz raz w miesiącu jeżelii się uda. Nie cieszy mnie kompletnie nic. Chociaż stosuje leki od lekarza psychiatri na dzień i na noc, to widzę że one mi wogole nie pomagają. Najgorsze jest to że mój psychiatra od samego początku rozpoczęcia terapii, dzwoni do mnie przez telefon pogada 5 minut ,I zapisuje leki. Naprawdę nie mam komu się wygadać o swoim problemie. A moje życie traci z dnia na dzień sens. Zauważyłem u siebie ataki jedzenia, potrafię myśleć o nich całe dnia. Wracam do domu gdzie w pracy nie zjem prawie nic, I zaczyna się okres objadania. Następnego dnia że wstydu, przed samym sobą nie jem nic. Dostałem tabletki na bulimia od lekarza ale one ja bardziej po nich tyje. Na dodatek mam problemy żołądkowo jelitowe. Przez okres 25 lat w ciągłym stresie gdzie jako nastolatek miałem takie bole głowy że chodziłem na czworakach od momentu kiedy wiedziałem że dane sytuację stresowe mijają. Kolotanie serca , bol klatki piersiowej. W późniejszych latach atak paniki zamknięcie się w sobie. Problemy z jelit drażliwym, tzn bole brzucha nieustane biegunki, gdzie wyniki badań i kolonoskopia nic nie wykazywały. Do tego od 2 miesięcy stwierdzono u mnie cukrzycę 2 typu, po usg jamy brzusznej stwierdzone niealkoholowe stłuszczenie wątroby i trzustki. Doprowadziłem się do takiego stany że nie potrafię normalnie myśleć i funkcjonować. Co do żołądka to jak mam napady obżarstwa, na noc budzę się w nocy z pełnymi ustami ślina kwas zolodkowy podchodzi pod same gardło, od tego piecze mnie przełyk, które trwa nawet 2 miesiace I tu kolejne tabletki od lekarza. Moje życie to koszmar, na dodatek ludzie z którymi pracuje, rodzina i partnerka kiedy odpowiadam co się ze mną dzieje nie pomagają mi wsparciem, dobrym słowem, nie widzą w tym problemu. Mam nie raz ochotę spakować się i uciec, zostawić wszystko zapomnieć zaszyć się w jakiejś samotni beż ludzi, problemów. Mam czasami ochotę umrzeć, ale nie jestem wstanie popełnić samobójstwa. U mnie w domu zaczęło się to od 6 roku życia jak widziałam śmierć mojej babci, to zostało mi do teraz strach, bol , samotność, ataki paniki nerwicy. Ludzie mnie poniżali całe życie, w szkole jak chodziłem do 6 klasy podstawówki, młodzież wymyślała na mnie różne rzeczy okropne, pochodziłem z ubogiej rodziny. Przez okres tych 2 miesięcy wakacji, zamknąłem się na strychu w pokoju, kiedy ktoś przejeżdżał droga i patrzył się w moje okna ja kładłem się na podłodze żeby mnie nie widział. Ufałem ludziom, a oni mnie zawodzili, okłamywali. Jeżeli ktoś mi jest w stanie pomóc to proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Co oznacza ostry ból w okolicach klatki piersiowej?

Dzień dobry, od czterech dni odczuwam bardzo ostry ból w okolicach klatki piersiowej po lewej stronie oraz ból pleców po tej samej stronie. Ból nie jest odczuwalny przy bezruchu. Czuję ból przy głębszych wdechach oraz ruchach. jest on bardzo intensywny... Dzień dobry, od czterech dni odczuwam bardzo ostry ból w okolicach klatki piersiowej po lewej stronie oraz ból pleców po tej samej stronie. Ból nie jest odczuwalny przy bezruchu. Czuję ból przy głębszych wdechach oraz ruchach. jest on bardzo intensywny i kujący. jest on najmocniejszy gdy np chcę wstac z pozycji leżącej i podnoszę sie do góry. Gdy dotykam lewej strony pleców jest on wyczuwalny oraz przez to nie jestem w stanie sie wyprosotwać. Dodam że podpalam papierosy od miesiąca ( w liceum paliłam nałogowo ale rzuciłam na dwa lata) i gdy po wystąpieniu tych bóli przestałam palić na dwa dni a objawy rowniez prawie ustały. Gdy wczoraj zapaliłam na imprezie 5 papierosów, rano nie mogłam nawet wstać z łóżka z bólu. Nie wiem czy są to powody do poważniejszego zmartwienia. Pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak postępować przy nawracających chorobach?

Witam Problem jest bardzo złożony. Od kilku lat mam problemy żołądkowe. Podejrzewano i zaleczano u mnie sibo, po kolejnych badaniach na początku roku okazało się, że mam nadżerki w przełyku. Od marca pozostaję w terapii antydepresantami, mam niezdolność do pracy... Witam Problem jest bardzo złożony. Od kilku lat mam problemy żołądkowe. Podejrzewano i zaleczano u mnie sibo, po kolejnych badaniach na początku roku okazało się, że mam nadżerki w przełyku. Od marca pozostaję w terapii antydepresantami, mam niezdolność do pracy I jedyne moje wyjścia to czasem do lekarza lub czasem spotkać się z dziewczyną. Od końca sierpnia prawie cały czas choruję. Najpierw covid, potem choroba grypopodobna, potem znowu angina. Brałem kilka antybiotyków przez ten czas, co spowodowało nawrót problemów żołądkowych i kolejną kurację w tym kierunku Metronidazolem. Skończyłem go brać dwa tygodnie temu. Obecnie odczuwam bóle zatok i w klatce piersiowej. Byłem w przychodni zdrowia dzisiaj, ale niestety lekarz nie mógł mnie przyjąć z powodu dużej ilości pacjentów. Proszę o poradę, czy dwa tygodnie po Metronidazolu mogę, jeśli lekarz stwierdzi taką konieczność, zacząć przyjmować Zinnat lub leki oparte o amoksycyliznę i nie spowoduje to pogorszenia stanu mojego brzucha???
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Patronaty