Co oznaczają te bóle głowy po upadku?

Witam 28 miałem wypadek w pracy spdlem że śmieciarki uderzyłem głową w jezdnię zrobili mi tk głowy nic nie wyszło głowę miałem szyta dostałem zwolnienie na 7 dni po 1 dniu od wypadku wyszły bóle pleców,bóle klatki piersiowej i szyi wszystko po 9 dniach przeszło zawroty głowy zostały raz są mniejsze raz większe rana na głowie się goi jest różowa i boli czasem swędzi zdarza się że czaszka od miejsca uderzenia też boli byłem u neurologa stwierdził że żadnych obrażeń mózgu nie ma i nie ma potrzeby dawania kolejnego skierowanie na prześwietlenie głowy mimo że powiedziałem także że mam wrażenie że od cisnienia lewa pulkula mnie boli i czasem mi się uszy delikatnie zapychają ale po przełknięciu śliny wszystko ustepuje na moje pytanie ile to wszystko może trwać nie usłyszałem odpowiedzi żadnej tylko to że po co ja przyszedłem akurat do tego lekarza dzisiaj zauważyłem że jak śnieg jest na ulicy to te zawroty są większe i nawet ta rana na głowie boli mocniej nie jest to drętwienie tylko takie pobolewanie jakby kucie czy te objawy sugerują że wszystko goi się i potrzeba więcej czasu na dojscie do siebie czy są to objawy sugerujące że coś się dzieje dalej i trzeba pogłębić diagnostykę
MĘŻCZYZNA, 36 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

po urazie głowy, nawet jeśli tomografia komputerowa nie wykazała żadnych uszkodzeń, objawy takie jak bóle głowy, zawroty, uczucie ucisku czy nadwrażliwość w miejscu rany mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Proces gojenia się tkanek, w tym skóry i nerwów, może powodować dyskomfort, kłujący ból czy swędzenie.

Zwiększone zawroty głowy przy zmianach otoczenia, np. na śniegu, mogą być związane z problemami z błędnikiem lub napięciem mięśni szyi po urazie. Uczucie zapychania uszu, które ustępuje po przełknięciu śliny, może sugerować chwilowe zaburzenia w obrębie trąbki Eustachiusza.

Jeśli jednak zawroty głowy nasilają się, pojawia się silny ból głowy, nudności, problemy ze wzrokiem lub równowagą, warto skonsultować się ponownie z lekarzem – najlepiej neurologiem lub laryngologiem, który oceni funkcjonowanie błędnika. Można także rozważyć wykonanie rezonansu magnetycznego, jeśli objawy będą się utrzymywać lub nasilać.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pourazowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty