Po jakim czasie zejdą te zaczerwienienia?

Wczoraj niechcący weszłam w słup.Mam małego guza,boli mnie głowa i mam czerwone zadrapania w tym miejscu.Po jakim czasie zejdą te zaczerwienienia (rany)? Czy będzie mnie bolała głowa do końca życia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobnie incydent związany z uderzeniem w słup nie pozostawi żadnego trwałego uszczerbku na zdrowiu, zwłaszcza jeśli dolegliwości nie są nasilone (nie uniemożliwiają normalnego funkcjonowania) i nie utraciła Pani przytomności po wypadku. Alarmujące mogą być także takie symptomy jak mdłości, światłowstręt, zawroty głowy. W takim wypadku nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/wstrzasnienie-mozgu-opis-objawy-leczenie-powiklania.

Zasinienia, guzy i inne powierzchowne znamiona tego incydentu będą znikać z upływem dni lub tygodni – nie sposób tego ocenić bez zapoznania się z obrażeniami. Bóle głowy powinny ustąpić wraz z guzem, chyba że mają podłoże neurologiczne – w takiej sytuacji warto skonsultować się z neurologiem, jeśli mimo upływu czasu i braku widocznych oznak obrażeń bóle będą się utrzymywać.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.