Co robić po uderzeniu w głowę w ciąży?

Witam Wczoraj po południu opadająca klapa bagażnika uderzyła mnie w głowę. Jak dotąd, nie wystąpiły żadne niepokojące objawy, nawet głową w miejscu uderzenia mnie nie boli Czy jest możliwość że coś niepokojącego może dziać się za jakiś czas? Jestem w 5 miesiącu ciąży i się niepokoje, że w razie złego samopoczucia może być problem z diagnoza, np. zdjęciem rtg

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw – jeżeli nie doskwiera Pani ból oraz nic nie wskazuje na wystąpienie urazu (brak zmian w postaci guza, bolesności głowy w miejsce uderzenia itd.), to wystarczy obserwacja przez najbliższe dni. Na pewno niepokojącym symptomem będą nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle głowy czy zaburzenia widzenia.

Jest jednak mało prawdopodobne, by po takim incydencie i po upływie takiego czasu wyżej wymienione objawy się jeszcze pojawiły. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wstrzas-mozgu-objawy-czym-jest.

O ewentualne badania też proszę się nie martwić. W uzasadnionych sytuacjach badaniem bezpiecznym, które można wykonać jest choćby rezonans magnetyczny głowy.

Być może zechce Pani zapoznać się również z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/urazy-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.