Dlaczego dziecko mruga oczami po uderzeniu się w głowę?

Mój 5 letni syn uderzył sie w głowę w przedszkolu i od tego momentu mruga oczami i uciekają mu gałki oczne. Prosze mi powiedzieć czy coś sie dzieje złego

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli zaobserwowała Pani u dziecka niepokojące tiki bezpośrednio po uderzeniu lub też można je powiązać z incydentem w przedszkolu bez żadnych wątpliwości, to sugeruję niezwłoczną kontrolę u pediatry, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Ponieważ nie wspomina Pani jakiego rodzaju był to uraz, to trudno domniemywać ewentualnych reperkusjach tego wydarzenia, niemniej warto skonsultować się także z neurologiem dziecięcym oraz wykonać badanie obrazowe głowy (np. TK), o czym zadecyduje specjalista.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://parenting.pl/urazy-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.